26. 8. 2018 22:49
Inter Milán neudržel dvougólové vedení a remizoval s Turínem 2:2.
Antonín Barák.
Antonín Barák. | Foto: Milan Kammermayer

Udine - Udine porazilo v druhém kole italské fotbalové ligy Sampdorii Janov 1:0. Jakub Jankto odehrál za Sampdorii proti svému bývalému týmu 70 minut, v dresu Udine se na hřiště nedostal Antonín Barák.

Inter Milán neudržel dvougólové vedení a remizoval s Turínem 2:2. Stoprocentní zůstává Spal Ferrara, který si doma poradil 1:0 s nováčkem soutěže Parmou. Ladislav Krejčí strávil při remíze své Boloni na hřišti Frosinone celé utkání na lavičce náhradníků.

V Udine se už v deváté minutě uvolnil na hranici pokutového území De Paul a umístěnou střelou k tyči poslal svůj tým do vedení. Domácí soupeře přehrávali a Sampdorii držel ve hře výbornými zákroky brankář Audero, který je v Janově na hostování z Juventusu. Ve vyložených šancích postupně vychytal Lasagnu, Fofanu i Machise.

Jankto přepustil za pískotu části domácích fanoušků své místo na hřišti v 70. minutě Ekdalovi. Sampdoria po prostřídání v poslední desetiminutovce svého soupeře přitlačila, ale skóre už se nezměnilo.

Inter vedl od sedmé minuty po spolupráci svých ofenzivních hvězd, když Perišič umístil míč pod břevno po Icardiho přihrávce. Po půlhodině hry navíc zvýšila hlavou po standardní situaci letní posila De Vrij.

Turín se ale dokázal po pauze do zápasu vrátit, v 55. minutě snížil po dalekonosné Falqueho přihrávce za obranu Belotti. O 13 minut později zařídil svému týmu bod za remízu Meité.

Jedinou branku zápasu mezi Spalem a Parmou vstřelil v 49. minutě nádherným volejem Antenucci. Celek z Ferrary vyhrál první dvě utkání sezony v Serii A poprvé od ročníku 1959/60. Kromě Spalu jsou bez ztráty bodu už pouze první dva týmy loňské sezony Juventus a Neapol.

Italská fotbalová liga - 2. kolo:

Spal Ferrara - Parma 1:0 (49. Antenucci), Cagliari - Sassuolo 2:2 (10. a 73. Pavoletti - 53. Berardi, 90.+9 Boateng), FC Janov - Empoli 2:1 (6. Piatek, 18. Kouamé - 90.+4 Mráz), Fiorentina - Chievo 6:1 (49. a 90. Benassi, 8. Milenkovič, 42. Gerson, 71. Chiesa, 90.+3 Simeone - 76. Tomovič), Frosinone - Boloňa 0:0, Inter Milán - FC Turín 2:2 (7. Perišič, 32. de Vrij - 55. Belotti, 68. Meité), Udine - Sampdoria Janov 1:0 (9. De Paul).