Kadeřábek dal gól, Hoffenheim remizoval. Celtic už má 50. titul

4. 5. 2019 17:54
Fotbalisté Bayernu Mnichov ve 32. kole německé ligy doma porazili poslední Hannover 3:1 a přiblížili se zisku sedmého mistrovského titulu po sobě.
Fotbalisté Celtiku Scott Brown a Kieran Tierney si pořizují selfie při oslavách 50. titulu, který získal jejich klub ve skotské lize | Foto: Reuters

Bavorský tým dva zápasy před koncem sezony zvýšil v čele tabulky náskok před Dortmundem na čtyři body, protože Borussia v Brémách neudržela dvoubrankové vedení a remizovala 2:2.

Za Werder chytal Jiří Pavlenka, jeho spoluhráč Theodor Gebre Selassie nenastoupil. Reprezentační obránce Pavel Kadeřábek pomohl Hoffenheimu gólem k remíze 2:2 v Mönchengladbachu.

Bayern nakročil k vítězství už v prvním poločase, kdy se prosadili Lewandowski a Goretzka. Hannover v 51. minutě zápas zdramatizoval díky penaltě náhradníka Jonathase.

Brazilský útočník ale krátce poté hostující tým oslabil, když byl vyloučen po dvou žlutých kartách v rychlém sledu. Domácí se proti deseti trápili a výhru pojistil až střídající veterán Ribéry v 84. minutě.

Pavlenku už v šesté minutě po sebevědomém průniku překonal Pulisic. Krátce před pauzou zvýšil Alcácer precizním přímým kopem. Domácí ale mezi 70. a 75. minutou manko dohnali.

Nejprve předvedl velkou chybu brankář Borussie Bürki, který propustil mezi rukavicemi Möhwaldovu ránu. Za chvíli srovnal Pizzaro a ve 40 letech a 213 dnech posunul vlastní rekord nejstaršího střelce v bundesligové historii. Brémy po dvou porážkách za sebou bodovaly a jsou deváté.

Kadeřábek poslal Hoffenheim do vedení po půlhodině hry třetí brankou v této bundesligové sezoně, kterou dal hlavou po Demirbayově rohovém kopu. V 72. minutě vyrovnal Ginter, na jehož gól rychle zareagoval Amiri.

Hosté ale ani podruhé náskok neudrželi a v 84. minutě inkasovali od střídajícího Drmice. Hoffenheimu patří sedmá příčka. Mönchengladbach má na pátém místě jen o bod více a zkomplikoval si boj o Ligu mistrů.

Německá fotbalová liga - 32. kolo:

Bayern Mnichov - Hannover 3:1 (27. Lewandowski, 40. Goretzka, 84. Ribéry - 51. Jonathas z pen.), Brémy - Dortmund 2:2 (70. Möhwald, 75. Pizarro - 6. Pulisic, 41. Alcácer), Hertha Berlín - Stuttgart 3:1 (40. Ibiševič, 45.+1 Duda, 67. Kalou - 70. Gómez), Mönchengladbach - Hoffenheim 2:2 (73. Ginter, 84. Drmic - 33. Kadeřábek, 79. Amiri), Wolfsburg - Norimberk 2:0 (38. Klaus, 78. Tisserand).

Liverpool udolal Newcastle 3:2 a zůstal ve hře o anglický titul

Fotbalisté Liverpoolu ve 37. kole anglické ligy zvítězili v Newcastlu 3:2 díky gólu Divocka Origiho z 86. minuty a zůstali ve hře o mistrovský titul. "Reds" vedou neúplnou tabulku o dva body před obhájcem Manchesterem City, který v pondělní dohrávce bude hostit Leicester.

Liverpool po středeční porážce 0:3 s Barcelonou v úvodním semifinále Ligy mistrů začal v Newcastlu dobře a ve 13. minutě otevřel skóre Virgil van Dijk. Na rychlé vyrovnání Christiana Atsua zareagoval Muhammad Salah a ve 28. minutě hostům vrátil vedení.

"Straky" ale favoritovi dál dělaly problémy a krátce po změně stran podruhé odpověděl Salomón Rondón. Hrdinou Liverpoolu se stal těsně před koncem náhradník Origi, který vystřídal zraněného Salaha. Egyptský útočník byl kvůli zranění hlavy odnesen ze hřiště na nosítkách.

Tottenham prohrál v Bournemouthu 0:1 brankou Nathana Akého z nastavení, poté co téměř celý druhý poločas odehrál oslaben o dva vyloučené hráče. Londýnský tým může přijít o třetí místo, pokud čtvrtá Chelsea v neděli porazí Watford.

Semifinalista Ligy mistrů doplatil na nedisciplinovanost. Ve 43. minutě neudržel nervy Son Hung-min a za strčení do Jeffersona Lermy byl vyloučen. Krátce po změně stran dostal červenou kartu také Juan Foyth za ostrý skluz na Jacka Simpsona. Bournemouth dvojnásobnou početní výhodu využil až v první minutě nastaveného času, kdy rozhodl Aké hlavičkou z rohu.

Tottenham, který ve středu čeká odveta semifinále Ligy mistrů na hřišti Ajaxu Amsterdam, ve třetím soutěžním utkání po sobě prohrál výsledkem 0:1.

Bournemouthu pomohl k výhře devatenáctiletý brankář Mark Travers, který se stal v Premier League prvním teenagerem mezi tyčemi v základní sestavě od roku 2006. Tehdy debutoval Joe Hart za Manchester City ve věku 19 let a 178 dnů. Traversovi bude 18. května dvacet.

Fulham zase postavil do zápasu nejmladšího hráče, který kdy v nejvyšší anglické soutěži nastoupil. Harvey Elliott ve věku 16 let a 30 dnů odehrál v dresu již jistě sestupujícího týmu závěrečné minuty při porážce 0:1 ve Wolverhamptonu. Dosavadní rekord držel jiný fotbalista Fulhamu Matthew Briggs, kterému při debutu v Premier League v roce 2007 bylo 16 let a 68 dnů.

Třetím sestupujícím týmem se stal Cardiff po domácí porážce 2:3 s Crystal Palace. Velšský celek opouští nejvyšší soutěž po pouhém roce a doplnil další dva neúspěšné týmy Fulham a Huddersfield.

Anglická fotbalová liga - 37. kolo:

Newcastle - Liverpool 2:3 (20. Atsu, 54. Rondón - 13. Van Dijk, 28. Salah, 86. Origi), Bournemouth - Tottenham 1:0 (90.+1 Aké), West Ham United - Southampton 3:0 (16. a 69. Arnautovic, 72. Fredericks), Wolverhampton - Fulham 1:0 (75. Dendoncker), Cardiff - Crystal Palace 2:3 (31. vlastní Kelly, 90. Reid - 28. Zaha, 39. Batshuayi, 70. Townsend).

Barcelona bez opor prohrála ve Vigu, Atlético podlehlo Espaňolu

Fotbalisté mistrovské Barcelony ve 36. kole španělské ligy bez opor podlehli ve Vigu 0:2 a prohráli poprvé od ledna a po 23 soutěžních zápasech. Druhé Atlético Madrid na hřišti jiného barcelonského týmu Espaňolu utrpělo porážku 0:3 a nebodovalo po sérii čtyř vítězství.

"Barca" ve středečním úvodním semifinále Ligy mistrů doma porazila Liverpool 3:0 a trenér jistých španělských šampionů Valverde před úterní odvetou v Anglii postavil obvyklé náhradníky.

Vigo toho využilo a oslabeného soupeře od začátku přehrávalo. Araujův gól na začátku druhé půle ještě neplatil kvůli těsnému ofsajdu, ale Gómez už v 67. minutě regulérně překonal brankáře Cillessena. Krátce před koncem ještě přidal Aspas pojistku z pokutového kopu. Celta poskočila na čtrnácté místo a udělala velký krok k záchraně.

Espaňol se poprvé prosadil v nastavení úvodní půle, kdy si dal vlastní gól kapitán Atlética Godín. V 52. minutě zvýšil Iglesias a domácí útočník ještě v 89. minutě korunoval výhru z penalty.

Barcelonský tým protáhl sérii bez ligové porážky na sedm zápasů a posunul se na devátou příčku. Atlético má devítibodový náskok na třetího madridského rivala Real, který v neděli bude hostit Villarreal.

Španělská fotbalová liga - 36. kolo:

Vigo - FC Barcelona 2:0 (67. Gómez, 88. Aspas z pen.), Espaňol Barcelona - Atlético Madrid 3:0 (52. a 89. z pen. Iglesias, 45.+1 vlastní Godín), Levante - Vallecano 4:1 (14. Campaňa, 43. Vezo, 85. Jason, 90.+1 Bardhi - 71. García), Alavés - San Sebastian 0:1 (24. Willian José).

PSG nezachránila od další ztráty ani Neymarova jubilejní trefa

Fotbalisté Paris St. Germain po oslavě ligového titulu ztratili další body. S Nice dnes jen remizovali 1:1, poté co Edinson Cavani v nastaveném čase neproměnil penaltu. Pařížskému velkoklubu nepomohl ani jubilejní 50. Neymarův gól v dresu PSG a už jistý mistr z posledních sedmi soutěžních zápasů vyhrál jediný.

Neymarovi na padesát branek v pařížském angažmá stačilo 57 startů, navíc obě sezony mu pokazily zdravotní problémy. Dnešní trefa z penalty, která byla nařízena až díky videorozhodčímu, byla pro brazilskou hvězdu první ligovou od ledna. Pak dlouho marodil s nohou.

Francouzská fotbalová liga - 35. kolo:

Paris St. Germain - Nice 1:1 (60. Neymar z pen. - 46. Ganago), Bordeaux - Angers 0:1 (40. Bakohen), Guingamp - Caen 0:0, Remeš - Nimes 0:3 (26. Ferri, 43. Ripart, 46. Bouanga).

Inter získal v Udine jen bod

Fotbalisté Interu Milán uhráli ve 35. kole italské ligy na půdě zachraňujícího se Udine jen bod za bezbrankovou remízu. Dali tak šanci svým pronásledovatelům v boji o postup do Ligy mistrů, který v Serii A zajišťuje ještě čtvrtá příčka. Udine naopak nemá stále jistou záchranu, na výhru navíc čeká už pět kol.

Italská fotbalová liga - 35. kolo:

Udine - Inter Milán 0:0, Chievo - Spal Ferrara 0:4 (8. a 55. Felipe, 47. Floccari, 81. Kurtič).

Fotbalisté Celticu získali osmý titul za sebou, už jich mají 50

Fotbalisté Celticu získali ve skotské lize osmý mistrovský titul za sebou a jubilejní padesátý v historii. Glasgowskému týmu dala jistotu výhra 3:0 v Aberdeenu ve 36. kole, po které má dvanáctibodový náskok na druhé Rangers.

Domácí Wilson v úvodu neproměnil dvě solidní šance, ale poté Celtic převzal iniciativu. Pět minut před pauzou otevřel skóre Lustig po centru McGregora, který v 53. minutě připravil i druhý gól pro Šimunoviče. Triumf hostů ještě v závěru zpečetil Edouard.

Celtic prodloužil sérii bez porážky na 11 soutěžních zápasů po příchodu dočasného trenéra Lennona. Skotský suverén má na dosah třetí domácí treble za sebou. Před ligou Celtic ovládl i Ligový pohár a 25. května se ve finále Skotského poháru utká s Hearts.

Skotská fotbalová liga - 36. kolo:

Skupina o titul: Aberdeen - Celtic Glasgow 0:3, Hearts - Kilmarnock 0:1.

Zenit Petrohrad je popáté ruským mistrem

Fotbalisté Petrohradu se stali tři kola před koncem ligy ruskými mistry. Pátý titul v historii připadl Zenitu po porážce obhájců prvenství a hlavních pronásledovatelů z Lokomotivu Moskva 0:2 v Tule. Petrohradský celek ve 27. kole pouze remizoval 1:1 v Grozném, ale po zaváhání Lokomotivu mají svěřenci Sergeje Semaka devítibodový náskok a lepší vzájemnou bilanci.

Zenit vyhrál ligu po čtyřech letech, mezitím byl dvakrát třetí a vloni pátý. Další tituly získal v letech 2007, 2010 a 2012.

Ruská fotbalová liga - 27. kolo:

Jekatěrinburg - Spartak Moskva 0:1, Groznyj - Petrohrad 1:1, Tula - Lokomotiv Moskva 2:0.

1. Petrohrad 27 18 4 5 50:26 58
2. Lokomotiv Moskva 27 14 7 6 38:26 49
3. FK Krasnodar 26 13 7 6 46:22 46
4. CSKA Moskva 26 12 8 6 36:18 44
5. Spartak Moskva 27 12 7 8 33:28 43
6. Tula 27 11 9 7 36:27 42
7. FK Rostov 26 9 9 8 23:21 36
8. Orenburg 27 10 6 11 33:32 36