Kadeřábek přispěl k výhře Hoffenheimu nad Hamburkem, Darida pomohl Hertě otočit duel s Kolínem

14. 4. 2018 18:51
Frankfurt, od kterého po sezoně odejde kouč Niko Kovač do Bayernu, podlehl 1:4 Leverkusenu. Mnichované nasázeli pět gólů Mönchengladbachu.
Pavel Kadeřábek v dresu Hoffenheimu
Pavel Kadeřábek v dresu Hoffenheimu | Foto: ČTK

Berlín - V souboji pohárových aspirantů vyhráli fotbalisté Leverkusenu v německé lize 4:1 nad Frankfurtem a bodově se dotáhli na třetí Dortmund. O výsledku rozhodl hattrickem během 17 minut Kevin Volland. Nevedlo se týmům ohroženým sestupem - Hamburk prohrál 0:2 v Hoffenheimu a Kolín nad Rýnem podlehl 1:2 Hertě Berlín. Pavel Kadeřábek z Hoffenheimu i Vladimír Darida z Herthy odehráli celé utkání.

Frankfurt nastoupil v Leverkusenu den po oznámení, že se jeho trenér Niko Kovač po sezoně přesune do mistrovského Bayernu. Současní svěřenci chorvatského kouče drželi s čtvrtým týmem tabulky v prvním poločase krok, když na vedoucí Brandtův gól dokázal po chvíli zareagovat z brejku Fabián.

Po změně stran ale začal úřadovat Volland, jenž mezi 71. a 88. minutou nastřílel čistý hattrick. Nejprve využil Havertzovy chytré patičky a sám před Hrádeckým nezaváhal. Následně zužitkoval Bellarabiho přihrávku před prázdnou bránu a první třígólový bundesligový zápas v kariéře završil po téměř totožné akci znovu po Bellarabiho přihrávce.

Hoffenheim získal proti Hamburku brzy dvougólový náskok a ten už udržel, trefili se Gnabry a Szalai. Svěřenci Juliana Nagelsmanna drží aktuálně nejdelší šňůru bez porážky, přemožitele nenašli sedm zápasů v řadě. Hamburk zůstal předposlední, čtyři kola před koncem ztrácí na barážovou pozici Mohuče pět bodů.

Ještě o bod hůř je na tom Kolín nad Rýnem, který se sice ujal vedení po gólu Bittencourta, ale Hertha po přestávce zápas otočila. Dvakrát se prosadil útočník Selke, jenž si tak připsal šestý a sedmý ligový gól v sezoně.

Už jistý mistr Bayern Mnichov deklasoval Mönchengladbach 5:1. Hosté sice vedli v Allianz areně po Drmičově brzké trefě, ještě do konce prvního poločasu ale skóre otočil dvěma góly Wagner, který v základní sestavě nahradil na hrotu útoku nejlepšího střelce soutěže Lewandowského. Německý útočník dal poprvé v kariéře gól ve čtyřech bundesligových utkáních v řadě.

Po přestávce zvýšili vedení bavorského velkoklubu z dorážky Alcantara a střelou zpoza vápna Alaba. V závěru uzavřel skóre 27. ligovým gólem v sezoně střídající Lewandowski.

Německá fotbalová liga - 30. kolo:

Hertha Berlín - Kolín nad Rýnem 2:1 (49. a 53. Selke - 29. Bittencourt), Hoffenheim - Hamburk 2:0 (18. Gnabry, 27. Szalai), Leverkusen - Eintracht Frankfurt 4:1 (71., 77. a 88. Volland, 20. Brandt - 23. Fabián), Stuttgart - Hannover 1:1 (53. Thommy - 90.+1 Fullkrug), Bayern Mnichov - Mönchengladbach 5:1 (37. a 41. Wagner, 51. Alcantara, 68. Alaba, 82. Lewandowski - 9. Drmič).