reklama

Urážel Kamara papeže? Oslavy Rangers vyšetřuje policie, přisadil si i Tvrdík

Glen Kamara (vpravo) v derby mezi Rangers a Celticem. Glen Kamara (vpravo) v derby mezi Rangers a Celticem. autor: Reuters
Na sociálních sítích se šíří kontroverzní video z bouřlivých oslav fotbalistů Rangers, kteří si o víkendu pojistili celosezónní neporazitelnost v domácí soutěži. Urážky samotného papeže vyšetřuje skotská policie.

Na záběrech jsou křepčící hráči týmu z Glasgow, mezi nimi i Glen Kamara, tedy fotbalista, který po vzájemném duelu v osmifinále Evropské ligy obvinil slávistického obránce Ondřeje Kúdelu z rasismu.

Další brutální scény z Glasgowa. Fanoušci Rangers řádili, nechyběly kopance do hlavy Další brutální scény z Glasgowa. Fanoušci Rangers řádili, nechyběly kopance do hlavy Čtěte zde

Slavící fotbalisté zpívají známou píseň Sweet Caroline, ovšem s upraveným textem, v němž se objevuje urážlivé spojení "Fuck the Pope", vycházející z výrazného náboženského kontextu, který je nedílnou součástí rivality mezi Celticem a Rangers.

Fanoušci Celticu jsou katolíci, příznivci Rangers zase protestanti.

"O videu, na kterém hráči Rangers během sobotních oslav údajně používají sektářské výrazy, víme. Nyní vše vyhodnocujeme," uvedla skotská policie v oficiálním prohlášení. Objevují se i názory, že může jít o podvrh.

Záběry hráčů Rangers vulgárně urážejících hlavu katolické církve způsobily ve Skotsku poprask a na sítích to schytává zejména finský reprezentant Kamara, kterého nyní spousta fanoušků označuje za pokrytce.

"Vidím tam Glena Kamaru? To je ten, kdo obvinil někoho z rasismu a pak zpívá rasistické urážky? Pokrytec a rasista," napsal jeden z fanoušků na Twitter.

Video v pondělí sdílel i předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík. "Myslím, že otázku věrohodnosti svědectví (Glena Kamary, pozn. red.) čas celkem názorně objasnil. Svět by byl skvělý, kdyby se vše měřilo stejnými kritérii," napsal.  

reklama