Kanonýr Necid procitl. Trefil se po třech měsících, dvěma zásahy pomohl k remíze

23. 11. 2019 23:07
Český útočník Tomáš Necid vstřelil dva góly v utkání 14. kola nizozemské fotbalové ligy, a pomohl tak Haagu k remíze 3:3 s Tilburgem.
Tomáš Necid
Tomáš Necid | Foto: Lukáš Caha

Necid se dočkal gólu poprvé od 25. srpna, kdy rovněž dvěma trefami zařídil vítězství 3:0 ve Waalwijku. V dalších osmi ligových a jednom pohárovém duelu vyšel naprázdno, jednou zůstal jen na lavičce náhradníků.

Haag od výhry ve Waalwijku zapsal pouze jedno další vítězství a jednu remízu a propadl se na 16. místo osmnáctičlenné soutěže.

Ani duel s Tilburgem nezačal dobře a ve 39. minutě prohrával 0:2. Krátce po změně stran ale bývalý útočník Slavie pohotově zakončil akci Crysencia Summervilla.

Soupeř poté znovu odskočil na rozdíl dvou gólů, v 83. minutě však třicetiletý Čech po rohovém kopu znovu snížil. A dvě minuty před koncem vyrovnal na konečných 3:3 John Goossens.

Nizozemská fotbalová liga - 14. kolo:

Haag - Tilburg 3:3 (dva góly domácích Necid), Utrecht - Alkmaar 0:3, Ajax Amsterdam - Almelo 4:1, Zwolle - Sittard 3:1.

1. Ajax Amsterdam 14 12 2 0 47:10 38
2. Alkmaar 14 10 2 2 34:8 32
3. PSV Eindhoven 13 7 3 3 29:17 24
4. Utrecht 14 7 2 5 28:21 23
5. Arnhem 13 7 2 4 24:19 23
6. Tilburg 14 7 2 5 19:21 23
7. Heerenveen 13 5 6 2 20:14 21
8. Almelo 14 6 3 5 25:22 21