Kapitán Čech vychytal podruhé čisté konto a Arsenal porazil Southampton

10. 5. 2017 22:59
Fotbalový Arsenal dál živí naději na Ligu mistrů, když ve středečním utkání Premier League porazil Southampton 2:0. Role kapitána londýnského klubu se ujal český brankář Petr Čech a vychytal druhé čisté konto za sebou.
Petr Čech
Petr Čech | Foto: Reuters

Southampton - Fotbalisté Arsenalu zvítězili v dohrávce anglické ligy 2:0 na hřišti Southamptonu a dál živí naději na postup do Ligy mistrů. V tabulce Premier League se posunuli na páté místo, za čtvrtým Manchesterem City zaostávají o tři body. Další bod ztrácejí na Liverpool, který má odehráno o zápas víc a drží poslední příčku zajišťující přímou účast v hlavní soutěži LM.

Arsenal přivedl na hřiště v roli kapitána Petr Čech a podruhé za sebou vychytal čisté konto. Po bezbrankovém poločasu, v němž český gólman zlikvidoval dvě dobré šance soupeře, rozhodl o výhře "Kanonýrů" Alexis Sánchez. Chilský útočník se trefil po hodině hry, kdy po skvělé individuální akci oslavil 20. gól v sezoně.

Sedm minut před koncem potvrdil vítězství Arsenalu Olivier Giroud. Střídající útočník se prosadil po spolupráci se Sánchezem a Aaronem Ramseyem tři minuty poté, co přišel na trávník.