reklama

Kapitán Schweinsteiger skončil v německé fotbalové reprezentaci

Bastian Schweinsteiger Bastian Schweinsteiger autor: Reuters
Schweinsteiger, jenž až do roku 2015 hrál na klubové úrovni pouze za Bayern Mnichov, nastoupil v národním mužstvu ke 120 zápasům

Berlín - Fotbalový záložník Bastian Schweinsteiger skončil v německé reprezentaci a nebude už v mužstvu v kvalifikaci o mistrovství světa 2018, v níž se úřadující šampioni utkají i českým týmem. Jednatřicetiletý kapitán se rozloučil po 120 mezinárodních zápasech a účasti na sedmi velkých turnajích.

Vrcholem Schweinsteigerovy reprezentační kariéry bylo mistrovství světa v Brazílii před dvěma lety, kde slavil titul. "Povedlo se nám tam něco, co už se nedá opakovat. Proto považuju za rozumné a správné skončit a popřát týmu v kvalifikaci o MS 2018 všechno nejlepší," uvedl záložník Manchesteru United na facebooku.

Kladivo jménem Škoda tentokrát třískalo naprázdno. Vůch a spol. na vídeňskou tmu jen tak nezapomenou Kladivo jménem Škoda tentokrát třískalo naprázdno. Vůch a spol. na vídeňskou tmu jen tak nezapomenou Čtěte zde

Schweinsteiger, jenž až do roku 2015 hrál na klubové úrovni pouze za Bayern Mnichov, nastoupil v národním mužstvu ke 120 zápasům. V historické tabulce německé reprezentace se tak zařadil na čtvrté místo za dva spoluhráče ze zlatého tým z Brazílie Lukase Podolského, Miroslava Kloseho a rekordmana Lothara Matthäuse (150).

Kapitánskou pásku převzal Schweinsteiger po vítězném MS od končícího Philippa Lahma.

reklama