Karma? Barcelona prohrála na hřišti zachraňující se La Coruni. Real opět spasil Ramos

Aktualizováno 12. 3. 2017 23:25
Katalánský velkoklub i díky nafilmovaným penaltám postoupil v Lize mistrů do čtvrtfinále, hned vzápětí ovšem zažil nečekanou porážku v domácí soutěži.
Zklamaný Luis Suárez. Jeho gól nestačil.
Zklamaný Luis Suárez. Jeho gól nestačil. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Barcelony po senzačním obratu v Lize mistrů prohráli ve španělské lize 1:2 na hřišti La Coruni boující o záchranu a přišli o vedení v tabulce. O dva body se před ně dostal Real Madrid, který otočil zápas s Betisem Sevilla a vyhrál 2:1.

Utkání v La Coruni komplikoval hustý déšť a těžký terén, i proto diváci mnoho velkých šancí neviděli. První branka padla ve 40. minutě, když míč doslova dotlačil do sítě po rohovém kopu a následné sérii odrazů útočník Joselu.

Hostující odpověď přišla ihned po změně stran. Odražený centr padl přímo na nohu Luisi Suárezovi, jenž z voleje napálil míč k bližší tyči a domácí brankář Germán Lux už nestačil reagovat. Barcelonský útočník se v této sezoně podílel už na třiceti gólech svého týmu, což se v TOP 5 evropských soutěžích zatím povedlo pouze jeho spoluhráči Lionelu Messimu.

Deportivo se opět ujalo vedení v 74. minutě zásluhou Álexe Bergantiňose a znovu to bylo po rohovém kopu. Španělský záložník využil zaváhání Jordiho Alby ve vzdušném souboji a umístěnou hlavičkou k tyči zajistil svému týmu tři body.

Barcelona si připsala třetí porážku v tomto ročníku La Ligy a po sérii šesti ligových výher ztratila důležité body v boji o titul. La Coruňa se bodově vzdálila sestupovým pozicím a poskočila na 15. příčku.

Také Real se s outsiderem trápil, když se Betis ujal vedení po chybě domácího brankáře Keylora Navase. Ten neudržel střelu a míč si srazil do vlastní branky.

Až těsně před poločasem domácí srovnali po centru Marcela, do kterého se opřel hlavou Cristiano Ronaldo. Pro portugalskou hvězdu to byl už 366. ligový gól, čímž vyrovnal rekord Jimmyho Gravese v počtu branek v šesti nejsilnějších ligách. Zároveň se 210. zásahem na domácím hřišti Santiago Bernabeu stal novým klubovým rekordmanem, když předčil legendu Santillanu.

O výhře pak rozhodl devět minut před koncem stoper Sergio Ramos, který vstřelil už desátý gól sezony. To už hrál Betis v deseti bez vyloučeného Cristiana Picciniho.

Španělská fotbalová liga - 27. kolo:

San Sebastian - Bilbao 0:2, La Coruňa - FC Barcelona 2:1 (40. Joselu, 74. Bergantiňos - 46. L. Suárez), Vigo - Villarreal 0:1 (45. Soldado), Real Madrid - Betis Sevilla 2:1 (41. Ronaldo, 81. Ramos - 25. vlastní Navas).