reklama

Dostihla hvězdu karma? Kane se zranil kvůli vlastní zákeřnosti, zní z Anglie

Zraněný Harry Kane po střetu s Jordanem Hendersonem. Zraněný Harry Kane po střetu s Jordanem Hendersonem. autor: Reuters
Hvězdný fotbalista Harry Kane se pravděpodobně chystal opět použít svou neblaze proslulou "stoličku", protihráč z Liverpoolu Jordan Henderson ale nevyskočil a útočník Tottenhamu zranil sám sebe. Kane teď bude Kohoutům chybět v klíčové fázi sezony.

Jednou může někoho vážně zranit, shodovali se fanoušci i odborníci na začátku prosince. Neuplynuly ani dva měsíce a Harry Kane svým typickým a hojně kritizovaným herním prvkem skutečně způsobil zranění. Ale sám sobě. 

Predátor Souček. Anglie zírá na české zjevení. Gerrard to ještě není, říká Moyes Predátor Souček. Anglie zírá na české zjevení. Gerrard to ještě není, říká Moyes Čtěte zde

Jasně nejproduktivnější hráč letošního ročníku Premier League, autor dvanácti branek a jedenácti asistenci, si kuriózně poranil kotník v prvním poločase čtvrtečního šlágru mezi Tottenhamem a Liverpoolem a Josému Mourinhovi bude několik týdnů chybět.

Ke zranění došlo ve chvíli, kdy se Kane nejspíš chystal použít manévr, pro který se během podzimu vžil termín "Kaneova stolička".

O co se konkrétně jedná? 

Hvězda Tottenhamu jde do souboje, nevšímá si míče, počká si, až se protivník odrazí k výskoku, rychle si vleze pod něj a nechá se srazit. Soupeř pak padá nekontrolovaně zády nebo hlavou k zemi. Z pozice sudího to navíc často vypadá, že faulován byl právě Kane, který se na zemi teatrálně drží za hlavu. V utkání proti Brightonu z toho Spurs dokonce vytěžili šokující penaltu.

Níže si popisované zákroky můžete prohlédnout a udělat si názor.

Nejprve záběr souboje s Hendersonem, po němž následuje kompilace "stoliček" z průběhu letošní sezony, kdy ji na vlastní kůži poznali Aaron Creswell z West Hamu, Gabriel z Arsenalu nebo Adam Lallana z Brightonu.

Inkriminovaný souboj, který ve čtvrtek vedl ke Kaneově zranění, vypadal podobně.

Anglický forvard se při vysokém míči ohlédl za sebe a zkontroloval postavení Hendersona zaskakujícího v týmu Reds na postu stopera. Snažil se nacouvat k němu a dostat se do kontaktu, Henderson ale vůbec nevyskočil a tak celý souboj proběhl úplně jinak, než Kane očekával.

Fanouši Liverpoolu podle ohlasů na sociálních sítích nepochybují o tom, že si Kane zranění způsobil sám. Někteří dokonce mluví o karmě, která oporu týmu Josého Mourinha ve čtvrtek dostihla.

Kane si v ostře sledovaném duelu, který nakonec skončil výsledkem 1:3 ve prospěch hostujícího Liverpoolu, poranil oba kotníky. Bolístku na pravém kotníku po střetu s Thiagem Alcantarou ještě zvládl rozběhat, poranění levé nohy už ne. První půli dohrál, o přestávce už ale zůstal v šatně.

Světový výkon v Součkově stínu. Coufal je tichá autorita, z parťáků dělá workoholiky Světový výkon v Součkově stínu. Coufal je tichá autorita, z parťáků dělá workoholiky Čtěte zde

"Harry není ten typ, co by za nepříznivého stavu střídal jen tak pro nic za nic. S prvním zraněním by zvládl hrát, s oběma ne," uvedl po utkání Mourinho a Kaneovu absenci označil za zásadní.

"Některé hráče prostě nenahradíte. Ale musíme si nějak poradit a dělat, co můžeme. Nic jiného nám nezbývá," dodal manažer šestého Tottenhamu.

Kanea v prosinci za nebezpečné manévry kritizovali nejen fanoušci, ale i fotbalové osobnosti. "Je to od něj nebezpečné, navíc přesně ví, co dělá. Podívá se na soupeře a nastaví mu záda ve výskoku," kritizoval krajana bývalý reprezentační obránce Martin Keown. "Kaneovi je jedno, kde je míč. Nechce hrát a jde si pro faul, navíc ohrožuje soupeře," přidal se Peter Crouch.

"Musí s tím okamžitě přestat, nebo někoho vážně zraní," napsala tehdy na sítě legenda Evertonu a Walesu Kevin Ratcliffe.

reklama