reklama

Kdepak, Ronaldo ještě Bicana nemá. Na legendárního Čecha mu stále chybí 61 gólů

Cristiano Ronaldo (číslo 7) a jeho gól číslo 760 - ve finále italského Superpoháru do sítě Neapole Cristiano Ronaldo (číslo 7) a jeho gól číslo 760 - ve finále italského Superpoháru do sítě Neapole autor: Reuters
Fotbalista Juventusu Turín Cristiano Ronaldo ve středečním utkání italského Superpoháru proti Neapoli svou 760. brankou v klubu nebo reprezentaci historický střelecký rekord Josefa Bicana nepřekonal.

Fotbalová asociace ČR (FAČR) prověřila všechny trefy československého útočníka a zjistila, že legendární kanonýr zaznamenal 821 gólů. Pětatřicetiletému Portugalci tak chybí k dostižení Bicana ještě 61 branek.

S Messim mám srdečný vztah, rivalitu vytváří lidé jen kvůli zábavě, prohlásil Ronaldo S Messim mám srdečný vztah, rivalitu vytváří lidé jen kvůli zábavě, prohlásil Ronaldo Čtěte zde

Podle některých statistik měl Bican na kontě 759 branek, jiné například na renomovaných webech RSSSF a IFFHS mu připisovaly 805 gólů. Komise pro historii a statistiku FAČR ale zjistila, že slavný kanonýr, který zemřel v roce 2001, skóroval v oficiálních zápasech ještě vícekrát. Z přípravných duelů se do statistiky počítají pouze utkání za reprezentaci, nikoliv za klub.

"Vybrat z nepřeberného množství Bicanových branek ty oficiální je velmi složité. Komise pro historii a statistiku vyšla z počtu branek, které Bicanovi počítají renomované mezinárodní statistické weby," uvedl na youtubovém kanálu FAČR předseda komise pro historii a statistiku Jaroslav Kolář.

"Ten počet je 805 branek s poznámkou, že chybí góly vstřelené v roce 1952 za Hradec Králové v druhé nejvyšší české soutěži. Ty branky se nám podařilo dohledat, je jich 53 ve 26 zápasech," prozradil předseda komise.

"Zároveň jsme ještě jednou prověřili veškeré další údaje a po této kontrole nám vyšel oficiální počet branek Bicana. Za komisi můžeme prohlásit, že Bican má na kontě 821 gólů vstřelených v oficiálních zápasech. Ronaldo se bude muset ještě snažit, aby tuto metu dosáhl," dodal Kolář.

Chybějící góly v druhé lize se povedlo dohledat i díky pomoci sekretáře okresního svazu Hradce Králové Lubomíra Douděry a sekretáře klubu Jiřího Rádla.

Komise pro historii a statistiku zároveň upřesnila další údaje - upravila počet branek v tuzemské lize ze 450 na 447, uvedla na pravou míru počet gólů v reprezentaci a vynechala trefy z podzimu 1944, kdy se na českém území už žádná oficiální soutěž nehrála.

Naprostou většinu statistik komise ověřila, u Bicanových gólů ve Středočeském poháru to ale podle ní nebylo možné, a tak vycházela z údajů webu RSSSF.

Když Ronaldo či Zlatan řehtají. Po dráze běhá i čtyřnohý Messi, Gerrard plodí vítěze Když Ronaldo či Zlatan řehtají. Po dráze běhá i čtyřnohý Messi, Gerrard plodí vítěze Čtěte zde
reklama