reklama

Klenot Souček je úplně všude. Ostuda, že ostatní nejsou na jeho úrovni, míní fanoušci

Tomáš Souček v dresu West Hamu. Tomáš Souček v dresu West Hamu. autor: Reuters
Podle trenéra Slavie Jindřicha Trpišovského pomalu mění West Ham ke svému obrazu. Podle fanoušků Kladivářů se Tomáš Souček stává nepostradatelnou oporou klubu a mužem, který by mohl být základním kamenem v budoucnosti úspěšného týmu. Pokud se tedy letos povede záchrana v lize. United jsou pořád na hraně.

I po středeční domácí porážce s Burnley mají příznivci jasno: český záložník i přes závěrečné evidentní vyčerpání udělal maximum pro úspěch. Což se nedá říci o všech jeho spoluhráčích.

Hořící Eden, neukáznění fanoušci i litry šampaňského. Tak Slavia spustila oslavy Hořící Eden, neukáznění fanoušci i litry šampaňského. Tak Slavia spustila oslavy Prohlédněte zde

"Souček byl proti Burnley úplně všude. Je jen ostuda, že ostatní nejsou na jeho úrovni," píše fanouškovský web Hammers News.

Pětadvacetiletý Čech sedmkrát zastavil útok soupeře, připsal si devět vítězných vzdušných soubojů. Znovu pokrýval celé hřiště, byl klidný v rozehrávce, volil správná řešení. A k tomu opět vydatně doplňoval útok, při křídelních akcích okamžitě sprintoval před branku.

Několikrát se dostal do zakončení, jeho největší střeleckou příležitost - prudký volej z akrobatické pozice ve 28. minutě - ale vyrazil hrdina duelu, hostující gólman Nick Pope.

Po nabitém programu posledních dní Součkovi v závěru logicky chyběly síly, stejně jako spoluhráčům. West Ham se přesto dostal k finálním závarům a sérii rohových kopů, vyrovnávací branky se ale z poněkud křečovitého tlaku nedočkal. 

Přesto vidí fanoušci světlo na konci tunelu, z velké části právě díky výkonům české posily.

"Bez něj by byl West Ham strašně neefektivní. Podepsat ho natrvalo je absolutní nutnost. Přinesl skvělou úroveň atleticismu, dynamiky a energie. Je motorem a za velmi krátkou dobu se postavil do role nepostradatelného," píší Hammers News.

Souček je naše ocel, musí zůstat, ví West Ham. V týmu týdne je s Messim i Ronaldem Souček je naše ocel, musí zůstat, ví West Ham. V týmu týdne je s Messim i Ronaldem Čtěte zde

V ohlasech na Twitteru se to jen hemží další chválou. Příznivci Kladivářů označují Součka za klenot a skutečnou trefu do černého.

"Souček je už teď absolutní legenda. Miluju ho, má úplně všechno. Neuvěřitelný," velebí českého reprezentanta jeden z fans. "Miluju Součka! Pracuje tvrdě, pokryje obrovský úsek hřiště a je hrozbou, když se vydá dopředu," přidává další. 

Nadšení nejsou pouze fanoušci. Za nejlepšího hráče Hammers v utkání označil Součka - jako už tradičně společně s kapitánem Declanem Ricem - server Football.london.com. Věžím operujícím bok po boku ve středu pole udělil shodně známku 7.

K Součkovi napsal, že byl v první půli příkladně aktivní po celém hřišti, ve druhé se pak přece jen objevila únava. "Neměl pak takovou jiskru, na jakou jsme si u něj už zvykli."

I podle londýnského fotbalového webu je ale problém West Hamu úplně jinde. Zatímco obvykle se nejvíce kritizují stopeři Diop s Ogbonnou, tentokrát byli nejhůře hodnocení krajní beci Fredericks a Cresswell.

Tank Souček zboural hvězdy Chelsea. Vynikající, neuvěřitelná šichta, píší v Anglii Tank Souček zboural hvězdy Chelsea. Vynikající, neuvěřitelná šichta, píší v Anglii Čtěte zde

Defenzivní linie West Hamu znamená dlouhodobě vážný průšvih. Hammers už čtrnáct po sobě jdoucích utkání Premier League neudrželi čisté konto, což je nejdelší série za víc než deset let.

Změna k lepšímu po lednových příchodech Součka a šikovného křídelníka Jarroda Bowena je ale přesto patrná.

Řečí čísel byli domácí proti Burnley jednoznačně aktivnějším týmem a v ohlasech fanoušků už se neobjevuje čiré zoufalství, jako tomu bylo během podzimu a na začátku letošního roku. Naopak prosvítá naděje na lepší zítřky.

Manažer Moyes se přitom netají tím, že chce v posilování a utváření nového týmu pokračovat i v letní přestávce. K uskutečnění jeho vize ale chybí dokončit jeden složitý úkol: zachránit se.

West Ham má na šestnáctém místě náskok čtyř bodů na sestupové pozice a dnes tak bude fandit Manchesteru United, který hraje na Aston Ville. V sobotu po obědě pak Hammers musí přivézt tři body ze stadionu posledního Norwiche. Zápas budeme sledovat v on-line reportáži na Aktuálně.cz.

Podívejte se na některé ohlasy fanoušků West Hamu:

reklama