Kliment se poprvé trefil za Bröndby, kde hostuje ze Stuttgartu. Týmu zachránil bod

16. 10. 2016 18:51
Kometa loňského mistrovství Evropy do 21 let Jan Kliment se premiérového gólu v dánské lize dočkal v pátém utkání. Na hřiště nastoupil po přestávce a v 83. minutě proti Nordsjaellandu vyrovnal na 1:1.
Útočník Jan Kliment hostuje v Bröndby ze Stuttgartu, který v minulé sezoně sestoupil z německé Bundesligy. | Foto: Milan Kammermayer

Kodaň - Český útočník Jan Kliment zařídil svým prvním gólem v dresu Bröndby Kodaň bod za remízu 1:1 s Nordsjaellandem. V 83. minutě zápasu 13. kola dánské fotbalové ligy odpověděl na úvodní branku domácího Godswye Donyoha.

Mládežnický reprezentant a kmenový hráč Stuttgartu, jenž zazářil na loňském mistrovství Evropy do 21 let, nastoupil do druhého poločasu, když vystřídal svého konkurenta v útoku Teemu Pukkiho. Na premiérovou branku v dresu klubu, kde je na ročním hostování, si Kliment počkal pět utkání.

Remíza pro Bröndby znamenala zaváhání ve stíhání městského rivala FC Kodaň. Na neporaženého lídra dánské ligy ztrácí šest bodů.