reklama

Konec čekání na fotbal? Bundesliga možná začne už za měsíc, jedná o tom řídící orgán

Hertha Berlín Hertha Berlín autor: Reuters
Německá fotbalová liga by se po přestávce způsobené pandemií nového typu koronaviru mohla znovu rozběhnout už za necelý měsíc. Podle německých médií řídící orgán dvou nejvyšších soutěží uvažuje o tom, že by se přerušená bundesligová sezona opět rozehrála o víkendu 9. a 10. května.

Německé soutěže se podobně jako drtivá většina lig po celém světě zastavily před polovinou března. Bundesliga byla nejprve kvůli nemoci covid-19 přerušena do 2. dubna, později vedení soutěže pauzu prodloužilo nejméně do konce dubna.

Německé kluby se jako první v západní Evropě začaly postupně vracet do společné přípravy. Od tohoto týdne už prakticky všechny týmy z nejvyšší soutěže opět trénují na hřišti, i když v omezeném režimu a pouze po skupinách.

Vedení bundesligy zprvu uvažovalo o tom, že by se soutěž mohla znovu rozběhnout už o prvním květnovém víkendu, při posledním jednání podle médií předpokládaný termín o týden posunulo. Celý zbytek sezony by se podle návrhu odehrál bez diváků. Plán nyní musejí posoudit tamní úřady.

reklama