Konec neporazitelnosti. Manchester City našel v lize přemožitele, Liverpool lídra přemohl 4:3

14. 1. 2018 19:28
Kouč Liverpoolu Jürgen Klopp porazil už popáté tým vedený Pepem Guardiolou, tím se nikdo jiný pyšnit nemůže.
Útočník Liverpoolu Sadio Mané slaví s Andrewem Robertsonem gól v síti Manchesteru City | Foto: Reuters

Liverpool - Fotbalisté Manchesteru City poprvé v anglické lize prohráli. Ve šlágru 23. kola po nevydařeném úseku druhého poločasu podlehli 3:4 v Liverpoolu. "Citizens" čekají na vítězství na stadionu Anfield od května 2003.

Liverpool otevřel skóre šlágru už v deváté minutě. Hráči "Citizens" ztratili míč uprostřed pole, převzal jej Oxlade-Chamberlain, proběhl s ním k vápnu a přízemní střelou zpoza vápna překonal Edersona. Ještě před přestávkou ale hosté vyrovnali, po zaváhání pravého beka Gomeze pronikl do šestnáctky Sané a našel mezeru mezi gólmanem Kariusem a tyčí.

V 51. minutě mohl dokonat obrat Otamendi, hlavičkou však poslal míč do břevna. Na druhé straně zasáhl Ederson proti tvrdé Salahově střele. V 59. minutě už se skóre změnilo, po přihrávce Oxlade-Chamberlaina přetlačil Firmino stopera Stonese a obloučkem překonal krajana v brance Manchesteru.

Hráči hostů jako by po inkasované brance znervózněli a vyprodukovali dvě hrubé chyby v obraně. Po té první ještě Mané neskóroval a trefil konstrukci, v 61. minutě už ale střelou k tyči nedal Edersonovi šanci.

Brazilský gólman v 68. minutě potvrdil zmar "Citizens", vyběhl před vápno a výkopem našel pouze útočníka Liverpoolu Salaha, jenž se dalekonosnou střelou trefil do volné branky a vstřelil 18. ligový gól v sezoně.

Hosté utkání ještě v závěru zdramatizovali góly Bernarda Silvy a Gündogana, Liverpool ale těsnou výhru udržel i bez posily Virgila van Dijka, který nemohl kvůli zranění nastoupit.

Svěřenci Jürgena Kloppa udrželi domácí neporazitelnost a prodloužili ligovou sérii bez prohry na 14 utkání. Německý kouč si navíc připsal už pátou výhru nad kolegou Pepem Guardiolou, tím se nemůže pyšnit žádný jiný trenér.

Anglická fotbalová liga - 23. kolo:

Liverpool - Manchester City 4:3 (9. Oxlade-Chamberlain, 59. Firmino, 61. Mané, 68. Salah - 40. Sané, 84. B. Silva, 90.+1 Gündogan).