reklama

Koronavirus už má i Neymar. Nakažení jsou tři hráči finalisty Ligy mistrů

Neymar Neymar autor: Reuters
Tři fotbalisté Paris Saint Germain měli v přípravě na novou sezonu pozitivní test na koronavirus a čeká je dvoutýdenní karanténa. Podle francouzského deníku L´Equipe je mezi nimi i největší hvězda týmu, brazilský útočník Neymar.

Bez oficiálního udání jmen to dnes oznámili zástupci francouzského klubu. Všichni tři nakažení zmeškají úvodní dvě utkání úřadujících mistrů v již rozehrané domácí lize, konání zápasů ale zatím ohroženo není.

Podle informací médií jsou kromě Neymara infikováni také argentinští hráči Ángel Di María a Leandro Paredes, kteří museli kvůli nemoci předčasně ukončit dovolenou na Ibize. 

Paris Saint Germain včetně trojice nakažených odehrál poslední soutěžní zápas 23. srpna, kdy ve finále Ligy mistrů podlehl Bayernu Mnichov. Úvodní zápas ve francouzské lize, která začala už 21. srpna, čeká PSG 10. září v Lens. Následovat by měl první domácí duel s Marseille o tři dny později.

Podle aktuálně platného zdravotního protokolu francouzské ligy musí pozitivně testovaní hráči do karantény na 14 dní. Ostatních se žádná omezení netýkají. Pokud se ale v klubu objeví čtyři případy nákazy během osmi dnů, nesmí už tým pokračovat ve společné přípravě. Jeho zápasy by v takovém případě byly s největší pravděpodobností odloženy.

Covid v reprezentaci. I přes jeden pozitivní test fotbalisté do Bratislavy odletí Covid v reprezentaci. I přes jeden pozitivní test fotbalisté do Bratislavy odletí Čtěte zde
reklama