Bleskový útok a lob. Podívejte se, jak Guingamp ve francouzské lize nachytal brankáře Rennes Koubka

4. 2. 2018 23:29
Monako otočilo třemi góly šlágr s Lyonem, vítěznou trefu obstaral Portugalec Rony Lopes.
Tomáš Koubek
Tomáš Koubek | Foto: Reuters

Paříž - Brankář Rennes Tomáš Koubek držel ve 24. kole francouzské fotbalové ligy čisté konto do druhé minuty nastavení zápasu s Guingampem. Poté hosté odvrátili rohový kop, Blas bleskově poslal dlouhý pas na N'Gbakota a ten špatně se vracejícího bývalého gólmana pražské Sparty kousek za hranicí pokutového území přeloboval. Postaral se tak o jedinou branku utkání.

Gól, který inkasoval Tomáš Koubek od Guingampu:

Fotbalisté Monaka otočili šlágr kola a porazili Lyon 3:2. V tabulce se posunuli na třetí místo o dva body před dnešního soupeře. Monako bodovalo v devátém zápase po sobě.

Lyon začal v Monaku skvěle a už po 12 minutách vedl, když na Díazovu tečovanou střelu dobře nezareagoval gólman Subašič. Při neúspěšném zákroku se navíc zranil a do brány musel pustit Seydoua Sya, neboť ani obvyklá dvojka Benaglio nebyla kvůli zranění připravena.

Sy neudržel čistý štít dlouho, neboť jej po Mendyho centru zblízka překonal Traoré. Knížecí klub se ale dokázal vrátit do zápasu a ještě do poločasu srovnal zásluhou Keity a Falcaa. Druhý jmenovaný útočník sice neproměnil penaltu, z dorážky ale gólmana Anthonyho Lopese už překonal.

Krátce před přestávkou však Monaku zkomplikoval duel Keita, který dostal za zákrok na Mendyho druhou žlutou kartu a byl vyloučen. I přes oslabení ale byli domácí aktivnější v ofenzivě a dvě minuty před koncem tlak zužitkovali, když se po spolupráci s Jovetičem prosadil přízemní střelou Portugalec Rony Lopes.

Francouzská fotbalová liga - 24. kolo:

Rennes - Guingamp 0:1 (90.+2 N'Gbakoto), Caen - Nantes 3:2 (52. a 80. Da Silva, 35. Santini z pen. - 31. a 57. Bammou), Monako - Lyon 3:2 (31. Keita, 36. Falcao, 88. Rony Lopes - 12. Díaz, 28. Traoré), Lille - Paris St. Germain 0:3 (45.+1 Berchiche, 77. Neymar, 87. Lo Celso), Amiens - St. Etienne 0:2 (62. Debuchy, 85. Cabella), Montpellier - Angers 2:1 (42. Lasne, 71. Mbenza - 20. Ekambi z pen.), Nice - Toulouse 0:1 (67. Gradel), Štrasburk - Bordeaux 0:2 (3. Sankharé, 53. Laborde).