reklama

Kouč Solari podepsal v Realu smlouvu až do léta 2021

Santiago Solari v zápase LM Plzeň - Real Madrid Santiago Solari v zápase LM Plzeň - Real Madrid autor: Tomáš Liška
Trenér Santiago Solari podepsal v Realu Madrid smlouvu až do léta 2021. Původně dočasný kouč a nástupce odvolaného Julena Lopeteguiho si vysloužil od vedení "Bílého baletu" důvěru na trvalé angažmá a bude u týmu úřadujícího vítěze fotbalové Ligy mistrů působit do konce tohoto ročníku a pak ještě v dalších dvou.

Dvaačtyřicetiletý Argentinec se přesunul od třetiligové rezervy k prvnímu týmu Realu před dvěma týdny místo Lopeteguiho, který skončil po debaklu 1:5 s Barcelonou a propadu na deváté místo v tabulce. Real v posledních sedmi zápasech s Lopeteguim na lavičce pětkrát prohrál, jednou remizoval a porazil pouze v Lize mistrů Plzeň (2:1). Během nevydařené série navíc jeho hráči 481 minut neskórovali, čímž stanovili negativní klubový rekord.

Ve Španělsku pravidla nedovolují dočasné působení trenérů na delší dobu než 15 dní, proto klub v pondělí před vypršením termínu ve světle rapidního výsledkového zlepšení oznámil, že Solari zůstane u týmu natrvalo. Po nástupu argentinského kouče Real slavil výhru v poháru 4:0 nad Melillou, v Lize mistrů deklasoval 5:0 Plzeň a ve španělské lize si poradil 2:0 s Valadollidem a naposledy 4:2 s Celtou Vigo.

reklama