reklama

Koupí Kellner Chelsea? Český miliardář o tom má jednat, s Abramovičem si rozumí

Budou mít fotbalisté Chelsea majitele z Česka? Budou mít fotbalisté Chelsea majitele z Česka? autor: Reuters
Současný majitel londýnského klubu údajně uvažuje o prodeji po aféře s otravou agenta Sergeje Skripala.

Praha - Nejbohatší Čech, podnikatel Petr Kellner, by se podle serveru Týden.cz mohl stát majitelem fotbalové Chelsea. Současný vlastník Roman Abramovič se ve stínu aféry kolem otravy agenta Sergeje Skripala údajně rozhodl londýnský klub prodat a k prvnímu jednání by mělo dojít v nejbližších dnech.

Abramovič koupil Chelsea v roce 2003 za 60 milionů liber (1,75 miliardy korun) a za jeho vlády narostla cena klubu na čtyři miliardy liber (117 miliard korun). Londýnský celek s ním také zaznamenal nejúspěšnější období, když získal pět titulů a přidal triumfy v Lize mistrů a Evropské lize. S výjimkou jednoho titulu se na všech úspěších podílel brankář Petr Čech, který však před třemi lety odešel do Arsenalu.

Po Skripalově otravě, kterou měli provést ruští agenti, však lidé s vazbami na ruského prezidenta Vladimira Putina nejsou ve Velké Británii vítáni. Patří mezi ně i Abramovič, který na ruský pas nedostal potřebné vízum a na izraelský mu byl povolen pouze zkrácený pobyt na 60 dní.

Abramovič se proto údajně rozhodl Chelsea prodat a zájem projevil Kellner. "S Abramovičem váže Kellnera nejen slovanská a podnikatelská vzájemnost, ale i poměrně úzké osobní vazby. Na stadionu Stamford Bridge mají VIP lóže vedle sebe, rádi se navzájem vyhledávají," uvedl Týden.cz.

Server Lidovky.cz zase uvedl, že Kellner uvažuje o koupi pouze poloviny akcií Chelsea. Podle zdroje serveru nabízí jednu miliardu liber, zatímco Abramovič požaduje tři.

reklama