Lampardova premiéra byla jako z hororu, Chelsea utrpěla od United historický debakl

Nový kouč Chelsea Frank Lampard utěšuje po debaklu od Manchesteru United Matea Kovačiče Nový kouč Chelsea Frank Lampard utěšuje po debaklu od Manchesteru United Matea Kovačiče autor: Reuters
Fotbalisté Manchesteru United porazili v nejsledovanějším zápase prvního kola anglické Premier League Chelsea 4:0. Frankovi Lampardovi tak soutěžní premiéra v roli trenéra londýnského klubu a generálka na středeční zápas o Superpohár proti Liverpoolu hodně zhořkla.

Už v 18. minutě francouzský stoper Kurt Zouma přidržel v šestnáctce Marcuse Rashforda a sám faulovaný proměnil pokutový kop. Anglický reprezentační útočník ještě do přestávky dostal míč do sítě podruhé, ale rozhodčí gól neuznali kvůli těsnému ofsajdu.

Po změně stran v rozpětí tří minut přidali Francouz Anthony Martial a znovu Rashford další dvě branky a kanonádu završil Daniel James, nová posila ze Swansea. Chelsea utrpěla nejhorší debakl na Old Traffordu v historii Premier League.

Hosté sice měli větší držení míče i víc střel, ale obranu, kterou dirigoval Harry Maguire, nejdražší obránce světa, nepokořili. A když Abraham a Emerson přece jen překonali brankáře De Geu, zastavila jejich střely tyč.

Fotbalisté Arsenalu vstoupili do nové sezony výhrou na hřišti Newcastlu 1:0 a potvrdili, že se jim proti tomuto soupeři daří. Za posledních sedm let vyhráli 13 ze 14 vzájemných zápasů. Král střelců minulého ročníku gabonský útočník Pierre-Emerick Aubameyang využil v 58. minutě chybu domácích v rozehrávce a po rychlém brejku překonal slovenského brankáře Martina Dúbravku.

Wolverhampton sice vyhrál všechny tři zápasy v předkolech Evropské ligy, ale v Leicesteru se musel spokojit s bezbrankovou remízou. Diváci se na takovou přestřelku jako v posledním vzájemného zápase, který Vlci vyhráli 4:3, těšili marně. A když už belgický záložník Leander Dendoncker rozjásal fanoušky hostů, zrušilo gól video, které má letos v soutěži premiéru. Odhalilo, že střele předcházela hra rukou.

Anglická fotbalová liga - 1. kolo:

Manchester United - Chelsea 4:0 (18. z pen. a 67. Rashford, 65. Martial, 81. James), Newcastle - Arsenal 0:1 (58. Aubameyang), Leicester - Wolverhampton 0:0.

Francouzský vicemistr z Lille našel nového střelce

Francouzský vicemistr z Lille zahájil sezonu ligovým vítězstvím nad Nantes 2:1. Postaral se o to dvěma góly nigerijský útočník Victor Osimhen, nová posila z belgického Charleroi. Hned v premiéře naznačil, že by mohl nahradit nejlepšího střelce týmu z minulého ročníku Nicolase Pépého, který přestoupil do Arsenalu.

O úspěšný start mistrovského Paris St. Germain se naproti tomu zasloužily dosavadní osvědčené opory. Edinson Cavani z penalty, Kylian Mbappé a Ángel di María se postarali o výhru 3:0 nad Nimes a ukázali, že se mohou obejít i bez hvězdného Neymara, o jehož odchodu zpět do Španělska se spekuluje. Brazilcovu absenci v úvodním zápase klub oznámil s předstihem, oficiálně to vysvětlil zraněním kotníku.

Ligový nováček z Met uhrál remízu 1:1 na hřišti Štrasburku. Domácí sice vstřelili dvě branky, ale tu druhou zrušilo video kvůli ofsajdu.

Francouzská fotbalová liga - 1. kolo:

Lille - Nantes 2:1 (19. a 80. Osimhen - 51. Girotto), Štrasburk - Mety 1:1 (21. Thomasson - 47. Diallo), Paris St. Germain - Nimes 3:0 (24. Cavani z pen., 56. Mbappé, 69. Di María).

Projděte si tabulky elitních zahraničních fotbalových lig 2019/20 Projděte si tabulky elitních zahraničních fotbalových lig 2019/20 Prohlédněte zde