reklama

Krmenčík končí v Bruggách. Nové angažmá najde v Řecku, čeká ho boj o titul

Michael Krmenčík dotírá na obránce Kosova v utkání kvalifikace o postup na Euro 2020 Michael Krmenčík dotírá na obránce Kosova v utkání kvalifikace o postup na Euro 2020 autor: Reuters
Český fotbalový útočník Michael Krmenčík mění dres. Jeho další kroky vedou z belgických Brugg do PAOK Soluň. O novém angažmá pro 27letého hráče informují řecká média.

Podle zpráv řeckého serveru SDNA je přestup na spadnutí. PAOK hledal posilu do útoku a s největší pravděpodobností brzo podepíše smlouvu právě s Krmenčíkem.

Bývalý střelec Plzně by se měl do Řecka stěhovat v zimě na půlroční hostování s následnou opcí na přestup. Ten je pokládán za hotový. Krmenčík v Bruggách nebyl mezi stabilními členy základní sestavy, a tak jeho přestup není překvapením, přestože smlouva v Belgii má vypršet až v roce 2023.

PAOK je aktuálně třetím týmem řecké ligy a na vedoucí Olympiakos ztrácí pět bodů. Na podzim hrála Soluň základní skupinu Evropské ligy, ale do jarní fáze nepostoupila. 

Krmenčík přestoupil do Brugg z Plzně na konci loňského přestupového období. Na podzim nastoupil k devíti zápasům, dal tři góly a na dva nahrál. Připsal si i tři starty v Lize mistrů.

Odchodu nasvědčuje i nejnovější nákup Brugg. Do útoku přivedly ostříleného kanonýra. Na závěr roku 2020 s týmem podepsal smlouvu Bas Dost. Jednatřicetiletý útočník má bohaté zkušenosti z německé bundesligy, pak byl tři roky byl tahounem Sportingu Lisabon. Do Brugg přišel z Eintrachtu Frankfurt, kde odehrál poslední rok a půl. Typologicky jde o velmi podobného hráče Krmenčíkovi.

reklama