West Ham se Součkem a Coufalem prohrál na hřišti Manchesteru vlastním gólem

Aktualizováno 14. 3. 2021 22:19
Fotbalisté West Hamu s Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem v sestavě prohráli v 28. kole anglické ligy 0:1 na hřišti Manchesteru United. Arsenal porazil v severolondýnském derby 2:1 Tottenham, o výhře "Kanonýrů" rozhodl z penalty Alexandre Lacazette. Leicester deklasoval 5:0 poslední Sheffield, hattrickem se blýskl nigerijský útočník Kelechi Iheanacho.

Manchester rozhodl v 53. minutě, kdy si centr z rohového kopu srazil hlavou do vlastní sítě stoper Craig Dawson. West Ham si žádnou větší příležitost nevypracoval a prohrál na stadionu Old Trafford 18. zápas v řadě, ve kterém inkasoval jako první. Utkání jsme sledovali v online přenosu.

V tabulce "Kladiváři" stále drží i díky zaváhání konkurentů páté místo. Manchester je nadále druhý se ztrátou čtrnácti bodů na městského rivala City.

Arsenal byl v prvním poločase derby aktivnější a dvakrát trefil brankovou konstrukci, do vedení šli ale "Kohouti". V 33. minutě vystřelil pohotově kopem za nohou Erik Lamela a "rabonou" otevřel skóre. Střídající Argentinec, který během první půle nahradil zraněného Son Hung-mina, skóroval v Premier League poprvé od září 2019.

Krátce před pauzou ale "Kanonýři" srovnali, poprvé v Premier League se prosadil tečovanou střelou Martin Ödegaard. Po hodině hry navíc fauloval Sánchez Lacazetta a sám francouzský útočník prostřelil z pokutového kopu v souboji kapitánů krajana Llorise.

Snahu Tottenhamu o vyrovnání zkomplikoval v 76. minutě gólový hrdina prvního poločasu Lamela, který byl po druhé žluté kartě vyloučen. V poslední minutě přesto mohl srovnat Kane, z přímého kopu ale trefil jen tyč. Tottenham prohrál derby po pěti zápasech a zůstává na sedmém místě. Arsenal je desátý, čtyři body za svým rivalem.

V zápase Leicesteru se Sheffieldem Iheanacho dvakrát zužitkoval přihrávku Jamieho Vardyho, který se jako šestý hráč v historii Premier League podílel po dovršení 30 let na více než stovce gólů (81 branek, 20 asistencí). Iheanacho završil svůj první hattrick v soutěži v 78. minutě střelou ze střední vzdálenosti. Další trefu přidal Ayoze Pérez a vlastní gól si dal Ethan Ampadu.

Sheffieldu vůbec nevyšel první zápas pod vedením Paula Heckingbottoma, který převzal tým do konce sezony po odchodu dlouholetého kouče Chrise Wildera. "Blades" utržili nejtěžší ligovou porážku za posledních 20 let a zůstávají na posledním místě tabulky, na záchranu ztrácí 14 bodů.

Brighton ukončil výhrou 2:1 v Southamptonu pětizápasové čekání na tříbodový zisk. Jihoanglický souboj rozhodl gólem v 56. minutě Leandro Trossard. Brighton se bodově odpoutal od sestupových příček a je patnáctý, Southampton je na tom o dvě místa lépe.

Anglická fotbalová liga - 28. kolo:

Southampton - Brighton 1:2 (27. Adams - 16. Dunk, 56. Trossard), Leicester - Sheffield United 5:0 (39., 69. a 78. Iheanacho, 64. Pérez, 80. vlastní Ampadu), Arsenal - Tottenham 2:1 (44. Ödegaard, 64. Lacazette z pen. - 33. Lamela), Manchester United - West Ham United 1:0 (53. vlastní Dawson).

1. Manchester City 30 22 5 3 64:21 71
2. Manchester United 29 16 9 4 56:32 57
3. Leicester 29 17 5 7 53:32 56
4. Chelsea 29 14 9 6 44:25 51
5. West Ham United 28 14 6 8 42:32 48
6. Everton 28 14 4 10 40:37 46
7. Tottenham 28 13 6 9 47:30 45
8. Liverpool 28 12 7 9 47:36 43