Lazio ve šlágru porazilo Inter. Je teď nejbližším pronásledovatelem Juventusu

16. 2. 2020 23:05
Fotbalisté Juventusu Turín ve 24. kole italské ligy doma porazili nováčka Brescii 2:0 a opět vedou tabulku. Na druhé místo s jednobodovým mankem na lídra poskočilo Lazio Řím díky vítězství 2:1 nad Interem Milán.
Ciro Immobile dal Interu už svůj šestadvacátý gól v letošním ročníku Serie A.
Ciro Immobile dal Interu už svůj šestadvacátý gól v letošním ročníku Serie A. | Foto: Reuters

Za předposlední Brescii nastoupili čeští hráči Aleš Matějů a Jaromír Zmrhal, který poprvé v sezoně Serie A dostal šanci v základní sestavě.

Juventus se v úvodu bez odpočívajícího Cristiana Ronalda hledal. Hosté však úřadujícím mistrům usnadnili pozici v 37. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Florian Ayé. Jeho faul okamžitě potrestal Paulo Dybala z přímého kopu.

Pojistku přidal čtvrt hodiny před koncem Juan Cuadrado. Krátce poté ještě domácím fanouškům udělal radost střídající kapitán Giorgio Chiellini, jenž se objevil na hřišti poprvé od srpnového zranění kolena a následné operace.

Lazio mělo blízko k rychlé brance, ale ránu Sergeje Milinkoviče-Saviče v deváté minutě zastavilo břevno. Inter otevřel skóre krátce před pauzou. Brankář Thomas Strakosha vyrazil střelu Antonia Candrevy před sebe a Ashley Young z dorážky nezaváhal. Anglický bek se za milánský tým trefil poprvé po lednovém přestupu z Manchesteru United.

Druhá půle však patřila domácím. Stefan de Vrij v pokutovém území fauloval Cira Immobileho a ten v 50. minutě nařízenou penaltu bezpečně proměnil. Pro nejlepšího střelce soutěže to byl 26. gól v sezoně. Obrat dokonal v 69. minutě Milinkovič-Savič po závaru v šestnáctce.

Lazio neprohrálo v 19. ligovém utkání po sobě a vylepšilo klubový rekord. Třetí Inter, který v Serii A nebodoval poprvé po 16 kolech, ztrácí na římského rivala dva body.

Sampdoria v Janově utrpěla debakl 1:5 s Fiorentinou. Za domácí odehrál druhý poločas reprezentační záložník Jakub Jankto. Po dvou gólech dali Dušan Vlahovič a Federico Chiesa, oba proměnili jednu penaltu. Červenou kartu dostali Nicola Murru ze Sampdorie i hostující Milan Badelj. Janovské mužstvo je v tabulce na 17. místě, těsně nad sestupovým pásmem.

Neapol vyhrála v Cagliari 1:0 a je osmá. Triumf hostů zařídil v 65. minutě Dries Mertens.

Italská fotbalová liga - 24. kolo:

Udine - Hellas Verona 0:0, Juventus Turín - Brescia 2:0 (38. Dybala, 75. Cuadrado), Sampdoria Janov - Fiorentina 1:5 (90. Gabbiadini - 18. z pen. a 57. Vlahovič, 40. z pen. a 78. Chiesa, 8. vlastní Thorsby), Sassuolo - Parma 0:1 (25. Gervinho), Cagliari - Neapol 0:1 (65. Mertens), Lazio Řím - Inter Milán 2:1 (50. Immobile z pen., 69. Milinkovič-Savič - 44. Young).