Leicester i Manchester United uspěly v boji o Ligu mistrů

16. 7. 2020 21:38
Fotbalisté Leicesteru zvítězili v 36. kole anglické ligy nad Sheffieldem 2:0 a uhájili čtvrté místo v tabulce, které jako poslední zajišťuje účast v Lize mistrů. Stejně bodů, ale horší skóre má stále Manchester United, který na úspěch konkurenta odpověděl výhrou 2:0 na hřišti Crystalu Palace.
Jamie Vardy (Leicester City)
Jamie Vardy (Leicester City) | Foto: Reuters

Vítězný gól Leicesteru vstřelil v 29. minutě Ayoze Pérez, který zpracoval ve vápně míč a pohotově zakončil. Asistenci si při prvním startu v anglické nejvyšší soutěži připsal devatenáctiletý Luke Thomas, jenž se stal třetím nejmladším debutantem Leicesteru v Premier League. Pojistku přidal v 79. minutě střídající Demarai Gray. Sheffield na osmém místě ztrácí dva body na pohárové příčky.

Manchester United vyhrál po koronavirové pauze pátý zápas ze sedmi, naopak Crystal Palace si připsal pátou porážku v řadě. Postarali se o to dva nejlepší střelci "Rudých ďáblů", kteří mají shodně na kontě 17 ligových gólů. Na konci první půle se nejprve prosadil důrazný Marcus Rashford a v 78. minutě stál na konci kombinační akce Anthony Martial.

Sestupem ohrožená Aston Villa vedla na hřišti Evertonu po gólu Ezriho Konsy, ale v 87. minutě srovnal Theo Walcott. Předposlední tým tabulky ztrácí tři body na záchranu.

Inter deklasoval Ferraru

Inter Milán deklasoval v 33. kole italské fotbalové ligy poslední Ferraru 4:0, vrátil se na druhé místo tabulky a na vedoucí Juventus ztrácí už jen šest bodů. O výhru favorita se postarali čtyři různí hráči.

Gól a asistenci si připsali Cristiano Biraghi a Alexis Sánchez. Chilský útočník se po restartu soutěže podílel na sedmi trefách, jednu branku dal a na šest přihrál. Pouze Cristiano Ronaldo z Juventusu (9) a Andrea Belotti z FC Turín (8) mají lepší bilanci.

Ferrara na dně tabulky ztrácí na záchranu 11 bodů. Do konce sezony zbývá pět kol.

Anglická fotbalová liga - 36. kolo:

Everton - Aston Villa 1:1 (87. Walcott - 72. Konsa), Leicester - Sheffield United 2:0 (29. Pérez, 79. Gray), Crystal Palace - Manchester United 0:2 (45.+1 Rashford, 78. Martial), Southampton - Brighton 1:1 (66. Ings - 17. Maupay).

Italská fotbalová liga - 33. kolo:

FC Turín - FC Janov 3:0 (32. Bremer, 76. Lukič, 90. Belotti), Spal Ferrara - Inter Milán 0:4 (37. Candreva, 55. Biraghi, 60. Sánchez, 74. Gagliardini).