Leicester před cestou do Prahy zničil Liverpool. Ke smršti pomohl další kiks Alissona

Aktualizováno 13. 2. 2021 18:16
Fotbalisté Leicesteru před čtvrtečním zápasem Evropské ligy v Praze proti Slavii porazili v Premier League 3:1 obhájce titulu Liverpool.
Jamie Vardy (v modrém) dává gól do prázdné brány poté, co se k němu odrazil míč po nepovedeném odkopu brankáře Liverpoolu Alisona | Foto: Reuters

Mistrovský celek neudržel vedení a v lize prohrál potřetí za sebou poprvé od listopadu 2014, kdy mužstvo vedl právě současný trenér "Lišek" Brendan Rodgers.

Ve šlágru 24. kola se skóre změnilo až po více než hodině hry, do té doby oba týmy nastřelily břevno. Až v 67. minutě se prosadil nejlepší střelec ligy Muhammad Salah a sedmnáctým gólem v sezoně poslal Liverpool do vedení.

Leicesteru ale netrvalo ani čtvrt hodiny, než vyrovnal a zahájil rychlý obrat. V 79. minutě nejprve z přímého kopu propadla Alissonovi za záda nepříliš prudká rána Jamese Maddisona.

Brankář "Reds" pak obrovsky chyboval i o dvě minuty později, kdy se při výletu hluboko do hřiště nedomluvil při snaze odkopnout dlouhý míč s vlastním stoperem, debutujícím Ozanem Kabakem, a míč se odrazil k Jamiemu Vardymu, který skóroval do prázdné brány.

Alissonův kiks před vítězným gólem Leicesteru:

Alisson, k němuž bývá často díky podobně odvážnému stylu hry přirovnáván gólman Slavie Ondřej Kolář, se i minulý víkend dvěma obřími minelami podepsal pod prohru Liverpoolu 1:4 s Manchesterem City.

Triumf Leicesteru dnes završil v 85. minutě Harvey Barnes. Leicester vyhrál doma nad Liverpoolem poprvé po třech zápasech a zároveň se posunul na druhé místo ligy před Manchester United, který má nedělní zápas k dobru.

Leicester odehrál generálku na duel se Slavií v sestavě Schmeichel - Pereira, Evans, Söyüncü, Amartey - Ndidi - Albrighton (74. Pérez, 90. Mendy), Tielemans (87. Choudhury), Maddison, Barnes - Vardy.

Vedoucí Manchester City doma hladce porazil Tottenham 3:0 i díky dvěma gólům nejlepšího střelce týmu Ilkaye Gündogana. Jeho trefy navázaly na Rodriho penaltu, kterou vybojoval také autor 11 ligových branek v sezoně Gündogan. "Citizens" prodloužili sérii výher napříč soutěžemi na 16 zápasů, "Kohouti" prohráli popáté z posledních šesti duelů.

Burnley se vzdálilo sestupovým pozicím, poté co i bez Matěje Vydry vyhrálo na hřišti Crystal Palace 3:0. Hladké vítězství se zrodilo během úvodních deseti minut, kdy dali hosté dvě branky. Oslabený soupeř, kterému vedle největší hvězdy Wilfrieda Zahy chybělo dalších osm hráčů, kapituloval potřetí po změně stran. Český útočník Vydra se v nominaci neobjevil.

Anglická fotbalová liga - 24. kolo:

Leicester - Liverpool 3:1 (79. Maddison, 81. Vardy, 85. Barnes - 67. Salah), Manchester City - Tottenham 3:0 (50. a 66. Gündogan, 23. Rodri z pen.), Crystal Palace - Burnley 0:3 (5. Gudmundsson, 10. Rodriguez, 47. Lowton), Brighton - Aston Villa 0:0.

Bayer ztratil výhru v závěru

Ani gól střídajícího Patrika Schicka nestačil fotbalistům Leverkusenu na výhru v utkání německé ligy s Mohučí. V závěru zápasu 21. kola dvakrát inkasovali a remizovali 2:2.

Úvodní branku Leverkusenu dal po 14 minutách Lucas Alario. S devíti brankami nejlepší střelec Bayeru v sezoně pak v 63. minutě přepustil místo Schickovi, který se po chvíli uvedl žlutou kartou za hrubost.

Český reprezentant se v 74. minutě nachomýtl ke gólové situaci Demaraie Graye, trefu však rozhodčí pro dotek Schickovy ruky s míčem neuznal. Po hře rukou předtím neplatila ani branka Mohuče.

Schickův moment přišel o 10 minut později, kdy v útoku do otevřené obrany využil nahrávky Graye a prostřelil brankáře mezi nohama.

Leverkusen se sesypal v závěru zápasu - v 89. nejprve první brankou v soutěži snížil Robert-Nesta Glatzel a bod předposlednímu týmu zajistil Kevin Stöger.

Dortmund vyválčil stejný výsledek s Hoffenheimem, za který nastoupil poprvé od návratu po vleklém zranění v základní sestavě obránce Pavel Kadeřábek. V souboji dvou mužstev s velkou marodkou začal aktivněji Dortmund, ve 24. minutě skóre otevřel Jadon Sancho

Borussii však vedení vydrželo jen sedm minut, když se trefil Munas Dabbur. Obrat po půli završil druhý útočník Hoffenheimu Ihlas Bebou.

Skóre mohl následně změnit dortmundský talent Erling Haaland, jeho trefu v 57. minutě ale neuznal videorozhodčí. Dvacetiletý Nor se přece jen dočkal devět minut před koncem a dal svůj 14. gól v 15 ligových duelech. Vyrovnávací branku už sledoval Kadeřábek z lavičky, neboť byl po hodině hry střídán.

Brankář Jiří Pavlenka vychytal čisté konto při bezbrankové remíze Brém s Freiburgem, při níž odehrál celých 90 minut také obránce Theodor Gebre Selassie.

Pavlenka v brance Werderu příliš starostí neměl, připsal si dva zákroky a počtvrté v tomto ligovém ročníku udržel nulu. Zápas skončil remízou stejně jako v prvním vzájemném duelu v sezoně (1:1).

Vladimír Darida zůstal v utkání Herthy ve Stuttgartu mezi náhradníky. Domácí vedli od závěru první půle, mužstvu z hlavního města v 82. minutě zařídil bod první brankou v nejvyšší soutěži sedmnáctiletý obránce Luca Netz.

Německá fotbalová liga - 21. kolo:

Leverkusen - Mohuč 2:2 (14. Alario, 84. Schick - 89. Glatzel, 90.+2 Stöger), Brémy - Freiburg 0:0, Dortmund - Hoffenheim 2:2 (24. Sancho, 81. Haaland - 31. Dabbur, 51. Bebou),Stuttgart - Hertha Berlín 1:1 (45.+2 Kalajdzic - 82. Netz), Union Berlín - Schalke 0:0.

Neapol porazila Juventus díky penaltě, AC padl

Fotbalisté Neapole ve šlágru 22. kola italské ligy porazili mistrovský Juventus Turín 1:0. Gólem z penalty rozhodl zápas kapitán domácího týmu Lorenzo Insigne. Neapol se dotáhla na čtvrté místo hned za dnešního konkurenta a ztrácí na něj už jen dva body.

Jediná gólová situace se odehrála po půlhodině hry. Veterán Juventusu Giorgio Chiellini ve snaze dostat se k míči trefil soupeře loktem do obličeje a po přezkoumání videorozhodčím se zahrával pokutový kop. Insigne nezaváhal a jako první v Itálii narozený fotbalista dal za "Gli Azzurri" 100 branek.

Lídr soutěže AC Milán nečekaně prohrál na hřišti Spezie 0:2 a v neděli může přijít o vedení v tabulce. Favorit podal na hřišti nováčka ligy nevýrazný výkon a tým kolem Zlatana Ibrahimovice vůbec nevystřelil na bránu. Spezia rozhodla po přestávce, kdy se poprvé v Serii A trefili Giulio Maggiore a Simone Bastoni.

Italská fotbalová liga - 22. kolo:

Neapol - Juventus Turín 1:0 (31. Insigne z pen.), FC Turín - FC Janov 0:0, Spezia - AC Milán 2:0 (56. Maggiore, 67. Bastoni).

Atlético si poradilo i bez nakažených opor

Fotbalisté Atlétika Madrid odčinili pondělní remízu s Vigem a v zápase 23. kola španělské ligy zvítězili na hřišti Granady 2:1. Lídr tabulky uspěl i bez čtveřice důležitých hráčů nakažených koronavirem a má nyní osmibodový náskok na městského rivala Real při jednom utkání k dobru.

Záložník Koke nastoupil k 583. zápasu v dresu Atlétika a dostal se na druhé místo v klubových statistikách. Kapitán mužstva to oslavil gólovou asistencí, když přihrál Marcosi Llorentemu na vedoucí gól v 63. minutě. Granadě se sice povedlo vzápětí vyrovnat, nejhorší defenzivu soutěže pak ale překonal Ángel Correa.

Atlétiku chyběli kvůli koronaviru Joao Félix, Moussa Dembélé, Thomas Lemar a Hector Herrera, přesto madridská celek prodloužil ligovou šňůru bez porážky o desátý zápas. Naposledy prohrál 12. prosince na hřišti Realu. Granada naopak už měsíc v nejvyšší soutěži nevyhrála.

Sevilla i bez reprezentačního brankáře Tomáše Vaclíka, který znovu zůstal pouze na lavičce náhradníků, porazila Huescu 1:0 a protáhla sérii výher na pět.

Favorit se nemohl proti poslednímu týmu tabulky dlouho prosadit. Tři body mu vystřelil po necelé hodině hry Munir El Haddadi. Marocký útočník o vítězství rozhodl i v minulém kole proti Getafe (3:0), kdy se na lavičce Sevilly poprvé po dvou měsících objevil i Vaclík.

Lionel Messi v dresu Barcelony vyrovnal 505. startem v La Lize rekord bývalého spoluhráče Xaviho a dvěma góly pomohl k výhře 5:1 nad Alavésem.

Barcelona vykročila za hladkou výhrou v první půli. Ve druhém utkání za sebou dal gól Trincao, pak si vzal slovo Messi. Kapitán Katalánců nejprve dorazil střelu Antoinea Griezmanna, ale videorozhodčí odhalil těsný ofsajd.

První oslavy dorovnaného rekordu se tak Argentinec dočkal v nastaveném čase první půle, kdy si zasekl míč do středu hřiště a střelou zpoza vápna o tyč skóroval.

"Blaugranas" po přestávce inkasovali, ale favorit znovu zabral a mezi 74. a 80. minutou stvrdil výhru třemi góly - nejprve se trefil po přihrávce Messiho znovu Trincao, pak podruhé pálil Messi a debakl dokonal Junior Firpo.

Barcelona v tomto kalendářním roce v lize ještě neztratila ani bod. Alavés od začátku roku dokázal dát branku vedle Barcelony i Atlétiku, Realu Madrid či Seville, se všemi ale prohrál.

Messi se ke Xavimu blíží i v počtu startů za "Blaugranas" napříč všemi soutěžemi. Aktuálně má na kontě 759 startů, někdejší španělský reprezentant už jen o osm víc.

Španělská fotbalová liga - 23. kolo:

Granada - Atlético Madrid 1:2 (66. Herrera - 63. Llorente, 75. Correa), FC Sevilla - Huesca 1:0 (57. El Haddadi), Eibar - Valladolid 1:1 (23. Kike - 7. Mesa z pen.), FC Barcelona - Alavés 5:1 (29. a 74. Trincao, 45.+1 a 75. Messi, 80. Firpo - 57. Rioja).

PSG je o skóre v čele

Fotbalisté PSG zvítězili v 25. kole francouzské ligy nad Nice 2:1 a minimálně do neděle se o skóre posunuli do čela tabulky před Lille, které čeká domácí duel s Brestem. Obhájce titulu vyhrál potřetí v řadě a vedení se ujal i díky zaváhání Lyonu, který doma podlehl Montpellieru 1:2.

Kouči Pařížanů Mauriciu Pochettinovi chyběl kvůli zranění nejdražší hráč historie Neymar, který si ve středu proti Caen poranil stehenní sval, a také opory jako Ángel Di María či Marco Veratti. Také Nice postrádalo několik hráčů základní sestavy.

Domácí i tak začali dobře a vedli od 22. minuty zásluhou Juliana Draxlera. Soupeř Slavie z podzimní fáze Evropské ligy srovnal pět minut po změně stran, výhru favorizovaným Pařížanům ale zajistil čtvrt hodiny před koncem desátou trefou v sezoně Moise Kean.

Lyon usiloval o čtvrtou ligovou výhru za sebou a posun do čela, ale od 20. minuty prohrával. Těsně před přestávkou sice vyrovnal Lucas Paquetá, výhru outsidera ale stvrdil po změně stran osmnáctiletý mladík Elye Wahi.

Montpellier vyhrál nad Lyonem poslední tři duely a dokázal, že se mu proti němu v poslední době daří. Olympique zaostává za vedoucí dvojicí o dva body.

Francouzská fotbalová liga - 25. kolo:

Paris St. Germain - Nice 2:1 (22. Draxler, 76. Kean - 50. Rony Lopes), Remeš - Lens 1:1 (13. Zeneli - 61. Sotoca), Lyon - Montpellier 1:2 (45.+1 Paquetá - 20. Savanier, 65. Wahi).

1. Paris St. Germain 25 17 3 5 57:15 54
2. Lille 24 16 6 2 42:15 54
3. Lyon 25 15 7 3 51:22 52
4. Monako 24 15 3 6 50:35 48
5. Rennes 23 10 8 5 31:24 38
6. Lens 25 10 7 8 35:34 37
7. Mety 24 9 8 7 28:22 35
8. Montpellier 25 10 5 10 41:45 35