Dortmund před Slavií remizoval s Brémami, bundesligu vede Bayern

Aktualizováno 28. 9. 2019 21:17
Fotbalistům Dortmundu se nepovedla generálka na středeční utkání Ligy mistrů na stadionu pražské Slavie a v šestém kole německé ligy doma remizovali 2:2 s Brémami. Hostům pomohli k bodu i čeští hráči Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie.
Robert Lewandowski a jeho gólová oslava.
Robert Lewandowski a jeho gólová oslava. | Foto: Reuters

Mistrovský Bayern Mnichov zvítězil na hřišti nováčka Paderbornu 3:2 a poskočil do čela tabulky o bod před Lipsko, které doma podlehlo Schalke 1:3 a utrpělo první porážku v sezoně. Tým z Gelsenkirchenu je o skóre třetí, 13 bodů mají také čtvrtý Mönchengladbach a pátý Leverkusen.

V Dortmundu se jako první trefil hostující Milot Rashica v sedmé minutě. Už za dvě minuty srovnal Mario Götze a v závěru první půle dokonal obrat kapitán Marco Reus, jenž překonal brankáře Pavlenku další hlavičkou. Werder si zajistil bod v 55. minutě, kdy se opět hlavou prosadil Marco Friedl. Borussia potřetí za sebou v soutěžním zápase remizovala a je v bundesligové tabulce sedmá, Brémám patří desátá příčka.

Trenér Dortmundu Lucien Favre nasadil sestavu Bürki - Piszczek, Akanji, Weigl, Hakimí - Dahoud (67. Brandt), Witsel - Hazard, Reus, Sancho (80. Guerreiro) - Götze (72. Alcácer).

Bayern poslal do vedení v 15. minutě Serge Gnabry po přihrávce Philippea Coutinha a ofenzivní hráči si krátce po změně stran role střelce a nahrávače vyměnili. Po snížení Kaie Prögera vrátil favoritům v 79. minutě dvoubrankový náskok Robert Lewandowski. Paderborn ještě Bayern znervóznil, když Jamilu Collins snížil na 2:3. Hosté ale překvapivou bodovou ztrátu nepřipustili.

Lipsku bez zraněného útočníka Patrika Schicka nevyšla úvodní hodina zápasu, během níž od Schalke třikrát inkasovalo. V první půli se prosadili Salif Sané a Amine Harit z penalty, po změně stran zvýšil Rabbi Matondo. Domácí Emil Forsberg v 83. minutě už jenom zmírnil porážku.

Brankář Augsburgu Tomáš Koubek třikrát inkasoval při porážce 0:3 od Leverkusenu. Domácím chyběl zraněný obránce Marek Suchý, záložník Jan Morávek odehrál za Augsburg závěrečnou desetiminutovku.

Domácí prohru 0:3 musel strávit i další reprezentant Pavel Kadeřábek z Hoffenheimu, který nestačil na Mönchengladbach (0:3) a počtvrté za sebou v lize nezvítězil.

Německá fotbalová liga - 6. kolo:

Augsburg - Leverkusen 0:3 (34. vlastní Niederlechner, 76. Volland, 84. Havertz), Hoffenheim - Mönchengladbach 0:3 (43. Pléa, 65. Thuram, 83. Neuhaus), Lipsko - Schalke 1:3 (83. Forsberg - 29. Sané, 43. Harit z pen., 58. Matondo), Mohuč - Wolfsburg 0:1 (9. Tisserand), Paderborn - Bayern Mnichov 2:3 (68. Pröger, 84. Collins - 15. Gnabry, 55. Coutinho, 79. Lewandowski), Dortmund - Brémy 2:2 (9. Götze, 41. Reus - 7. Rashica, 55. Friedl).