Bayern deklasoval Schalke 5:0 a je bod od prvního Lipska, to prohrálo ve Frankfurtu

25. 1. 2020 18:18
Fotbalisté Lipska prohráli v 19. kole německé ligy 0:2 ve Frankfurtu a připsali si první porážku po 13 soutěžních zápasech. V dresu vedoucího týmu tabulky odehrál celé utkání český útočník Patrik Schick. Bayern Mnichov deklasoval doma 5:0 Schalke a ztrácí na první místo už jen jeden bod.
fotbal, německá liga 2017/2018, Lipsko - Bayern Mnichov (2:1), Timo Werner slaví gól | Foto: Reuters

Lipsko mělo více ze hry, ale v prvním poločase ani jedna z 12 střel na bránu neskončila za zády gólmana Kevina Trappa. Krátce po změně stran se naopak prosadili domácí, první bundesligovou trefu si připsal nechytatelnou ranou obránce Almamy Traoré. Ligový lídr se poprvé po 17 zápasech neprosadil střelecky a v samém závěru pojistil vítězství Frankfurtu Filip Kostič.

Obhájci titulu z Bayernu nedali Schalke šanci. Už v šesté minutě se Robert Lewandowski osamostatnil díky 21. gólu v sezoně na prvním místě tabulky střelců. Těsně před pauzou přidal druhou trefu a zároveň svůj stý gól v Allianz Areně Thomas Müller.

Bavorský velkoklub dominoval i po změně stran a vítězství ještě pojistili Leon Goretzka, Thiago Alcántara a Serge Gnabry. Bayern nastřílel za 19 kol už 55 branek, což je nejvíce od ročníku 1985/86, kdy Brémy daly ještě o dva góly více.

Už jen dva body ztrácí na první příčku Mönchengladbach. Borussia potvrdila vítězstvím 3:1 nad Mohučí nejlepší domácí bilanci v lize. Dvěma góly se na tom podílel francouzský útočník Alassane Pléa.

Brankář Augsburgu Tomáš Koubek nezabránil porážce 0:2 na hřišti nováčka Unionu Berlín. Jeho spoluhráči Jan Morávek a Marek Suchý zůstali pouze na lavičce náhradníků. Koubek inkasoval ve druhém poločase, Neven Subotič i Marcus Ingvartsen ho překonali z bezprostřední blízkosti. Augsburg prohrál potřetí v řadě a v tabulce klesl na 12. místo o skóre za svého přemožitele.

Záložník Vladimír Darida se neobjevil v nominaci Herthy Berlín, jeho tým přesto zvítězil ve Wolfsburgu 2:1. "Vlky" poslal do vedení po pěti minutách pobytu na hřišti střídající Admir Mehmedi, jehož střílený centr doskákal až do sítě. Vzápětí ale srovnal po rohovém kopu stoper Jordan Torunarigha a v 90. minutě rozhodl hlavou pátým gólem v sezoně nejlepší střelec týmu Dodi Lukebakio.

Německá fotbalová liga - 19. kolo:

Eintracht Frankfurt - Lipsko 2:0 (48. Touré, 90.+4 Kostič), Freiburg - Paderborn 0:2 (48. Antwi-Adjej, 84. Sabiri z pen.), Mönchengladbach - Mohuč 3:1 (24. a 76. Pléa, 87. Neuhaus - 11. Quaison), Union Berlín - Augsburg 2:0 (47. Subotič, 61. Ingvartsen), Wolfsburg - Hertha Berlín 1:2 (68. Mehmedi - 74. Torunarigha, 90. Lukebakio).