Fotbalisté Lipska neudrželi dvoubrankové vedení v Mohuči a remizovali

3. 5. 2019 22:45
Vítězná série fotbalistů Lipska v německé lize skončila po šesti zápasech v Mohuči, kde třetí tým tabulky neudržel ve 32. kole dvoubrankové vedení a remizoval 3:3. Lipsko tak v jubilejním 100. bundesligovém zápase nevyužilo šanci přiblížit se na rozdíl dvou bodů druhému Dortmundu.
Dvě branky Lukase Klostermanna nestačily Lipsku na vítězství v Mohuči.
Dvě branky Lukase Klostermanna nestačily Lipsku na vítězství v Mohuči. | Foto: Reuters

Hosté vedli v Mohuči o dvě branky v průběhu utkání dvakrát. Do dvougólového vedení poslal Lipsko nejprve Lukas Klostermann, jenž ve 20. a 32. minutě využil ideálních přihrávek Tima Wernera. Krátce před pauzou snížil Karim Onisiwo, ale ve 49. minutě nasměroval svůj tým k osmému venkovnímu vítězství za sebou Werner.

Vedení 3:1 však jistý účastník příští sezony Ligy mistrů neudržel. V 67. minutě snížil Moussa Niakhaté a o vyrovnání se postaral v 83. minutě Jean-Philippe Mateta. Mohuč zůstala dvanáctá.

Německá fotbalová liga - 32. kolo:

Mohuč - Lipsko 3:3 (43. Onisiwo, 67. Niakhaté, 83. Mateta - 20. a 32. Klostermann, 49. Werner).

1. Bayern Mnichov 31 22 5 4 80:30 71
2. Dortmund 31 21 6 4 74:40 69
3. Lipsko 32 19 8 5 62:27 65
4. Eintracht Frankfurt 31 15 9 7 58:35 54
5. Mönchengladbach 31 15 6 10 49:38 51
6. Leverkusen 31 16 3 12 57:49 51
7. Hoffenheim 31 13 11 7 66:45 50
8. Wolfsburg 31 14 7 10 52:46 49