reklama

Každý je rád v posteli, prozradil Klopp, jak oslavil roční neporazitelnost Liverpoolu

Kouč Liverpoolu Jürgen Klopp slaví další úspěch svého celku s oporou týmu Jordanem Hendersonem Kouč Liverpoolu Jürgen Klopp slaví další úspěch svého celku s oporou týmu Jordanem Hendersonem autor: Reuters
Fotbalisté Liverpoolu se díky čtvrteční domácí výhře 2:0 nad Sheffieldem United v 21. kole anglické ligy stali třetím týmem v historii Premier League, který rok neprohrál.

"Reds", kteří naposledy podlehli 3. ledna minulého roku Manchesteru City, nenašli přemožitele už 37 zápasů.

"Kdo to, sakra, je?" Anglickou fotbalovou ligu baví tajemný muž v kabátě "Kdo to, sakra, je?" Anglickou fotbalovou ligu baví tajemný muž v kabátě Čtěte zde

"Mám obrovskou radost a na kluky jsem opravdu pyšný. Podobné věci bychom neměli považovat za samozřejmé. Ani na chvíli by mě nenapadlo, že to, čeho tým dosáhl, je automatické," citovala BBC trenéra Jürgena Kloppa.

Delší sérii neporazitelnosti prožily jen Chelsea a Arsenal. "Blues" v rozmezí října 2004 až listopadu 2005 s brankářem Petrem Čechem neprohráli 40 utkání za sebou. Ještě lépe se vedlo "Kanonýrům", kteří od května 2003 do října následujícího roku neprohráli 49 zápasů v řadě.

Arsenal tehdy jako druhý celek v dějinách anglické ligy prošel sezonou bez porážky. Navázal tím na výkon Prestonu North End z ročníku 1888/89.

Na cestě za stejným počinem je i Liverpool, který v aktuální sezoně vyhrál 19 z 20 ligových zápasů. Doma neprohrál už 51 ligových utkání za sebou. Kloppův tým vede tabulku o 13 bodů před Leicesterem a navíc má zápas k dobru. Je tak na nejlepší cestě k prvnímu titulu od roku 1990.

"Hráli jsme přesně tak, jak proti Sheffieldu musíte. Takových utkání v minulém roce moc nebylo. To byla ta největší a nejlepší věc, která se klukům povedla, že soupeři nic nedovolili, což je velmi obtížné vzhledem ke způsobu jejich bránění. Vedli jsme si opravdu dobře. Skvěle jsme si přihrávali, narušovali jim kombinaci a znamenitě se pohybovali," uvedl dvaapadesátiletý Klopp pro klubový web.

Podle něj existuje prostor pro zlepšení. "Jak o tom napíšete, mi je jedno, protože to nepovažujeme za hrozbu pro ostatní mužstva. Hledíme si jen svého. Můžeme a musíme se zlepšit. Proti Sheffieldu jsme si vedli mnohem lépe než v předchozím utkání," prohlásil rodák ze Stuttgartu.

"V šatně neprobíhala žádná party. Je to velmi náročné období sezony, takže se nikomu nechce vyrazit ven na pár skleniček. Každý je rád v posteli, já taky," konstatoval někdejší trenér Mohuče a Dortmundu.

reklama