Arsenal porazil ve šlágru Manchester United 2:0 a ukončil Solskjaerovu úžasnou sérii

10. 3. 2019 23:10
Neporazitelnost trenéra fotbalistů Manchesteru United Oleho Gunnara Solskjaera skončila po 12 zápasech anglické ligy. Jeho tým prohrál s Arsenalem 0:2 a přepustil mu čtvrté místo v tabulce.
Pierre-Emerick Aubameyang slaví gól, kterým v anglické lize pojistil vítězství Arsenalu nad Manchesterem United | Foto: Reuters

Ve šlágru 30. kola otevřel skóre v 17. minutě Xhaka, který střelou z velké dálky překvapil De Geu. "Rudí ďáblové" mohli v průběhu prvního poločasu vyrovnat, ale Lukaku i Fred trefili pouze brankovou konstrukci.

Po změně stran Arsenal několikrát podržel gólman Leno, který opět dostal přednost před Čechem. V 69. minutě pak zvýšil vedení "Kanonýrů" z pokutového kopu Aubameyang a částečně tak napravil penaltové zaváhání z minulého utkání proti Tottenhamu.

Manchester prohrál s Arsenalem po čtyřech zápasech a ztrácí na něj v tabulce dva body.

Liverpool porazil doma Burnley 4:2 a na vedoucí Manchester City ztrácí i po 30. kole jediný bod. Český útočník Matěj Vydra přišel na hřiště v 87. minutě a přihrál na druhý gól hostů.

Burnley se ujalo na Anfield Road překvapivého vedení v šesté minutě. Westwood zakroutil rohový kop směrem do branky a míč zapadl do sítě za Allisonova záda. Domácí brankář na míč nedosáhl i kvůli souboji s Tarkowskim, sudí Marriner ale posoudil střet jako čistý.

"Reds" odpověděli v 19. minutě, kdy Salah našel před brankou osamoceného Firmina. Brazilský útočník dal deset ligových branek i ve své čtvrté sezoně v Premier League. O deset minut později Salah vybojoval míč po chybné rozehrávce domácí obrany a Mané se technickou střelou trefil přesně k tyči.

V 67. minutě "namazal" brankář Heaton do úniku Salahovi a po jeho akci se podruhé v zápase prosadil Firmino. V nastaveném čase ještě našel Vydra ve vápně skórujícího Gudmundssona, vyrovnat už se ale Burnley nepodařilo, naopak se podruhé v utkání trefil Mané.

Liverpool získal ve 30 kolech 73 bodů a vyrovnal klubový rekord ze sezony 1987/88. Burnley zůstává po třetí porážce v řadě dva body nad sestupovými příčkami.

Chelsea pouze remizovala na svém hřišti s Wolverhamptonem 1:1. Hosté skórovali ze své první střely mezi tři tyče, když si několikrát vyměnili míč Jota s Jiménezem, který i s pomocí teče obránce překonal v 56. minutě Arrizabalagu. Jiménez se trefil pošesté z posledních sedmi zápasů.

"Blues" navzdory velké střelecké převaze dlouho nemohli překonat obranu hostů v čele s brankářem Patríciem, nakonec se jim to povedlo až ve druhé minutě nastaveného času. Hazard si navedl míč do středu a umístěnou střelou k tyči zajistil svému týmu bod.

Anglická fotbalová liga - 30. kolo:

Liverpool - Burnley 4:2 (19. a 67. Firmino, 29. a 90.+3 Mané - 6. Westwood, 90.+1 Gudmundsson), Chelsea - Wolverhampton 1:1 (90.+2 Hazard - 56. Jiménez),  Arsenal - Manchester United 2:0 (17. Xhaka, 69. Aubameyang z pen.).

Vaclík nechytal, Sevilla nasázela soupeři pět gólů

Fotbalisté Sevilly porazili v generálce na čtvrteční odvetu osmifinále Evropské ligy proti pražské Slavii doma San Sebastian 5:2. Tři góly vstřelil útočník Wissam Ben Yedder, český brankář Tomáš Vaclík se kvůli zranění v nominaci na ligový zápas neobjevil. Real Madrid po třech soutěžních zápasech vyhrál, Valladolid porazil 4:1. Dva góly dal útočník Karim Benzema.

V Seville skončilo úvodní dějství nerozhodně. Nejprve si devátou brankou v sezoně vytvořil osobní rekord Sarabia, ale vzápětí hosté odpověděli gólem Oyarzabala.

Po změně stran rozhodl o výsledku hattrickem během 13 minut Ben Yedder. Dvakrát se prosadil uvnitř pokutového území a třetí gól přidal do prázdné brány po chybném výběhnutí gólmana Rulliho.

V 69. minutě to bylo už o čtyři branky, když si Oyarzabal srazil míč do vlastní sítě. Stejný hráč pak o chvíli později z penalty zmírnil porážku svého týmu. Sevilla tak přerušila pětizápasovou sérii bez ligové výhry a udržela šesté místo. San Sebastian je devátý.

Sestava Sevilly: Soriano - Mercado, Carrico, Gómez - Navas, Mesa, Banega (75. Gil), Promes - Sarabia, El Haddadi (71. Silva) - Ben Yedder (73. Gonalons).

Real Madrid otočil utkání na hřišti Valladolidu a vyhrál po třech soutěžních zápasech. Na druhé Atlético přesto ztrácí pět bodů, na vedoucí Barcelonu dvanáct.

Valladolid prožil smolné úvodní minuty. Nejprve Alcaraz z pokutového kopu vysoko přestřelil Courtoisovu bránu a následně rozhodčí po konzultaci s videem neuznal pro těsné ofsajdy dva góly Guardiolovi. Přesto se domácí nakonec v 29. minutě prosadili, po ukázkové souhře se trefil Tuhami.

Real ale bleskově odpověděl, když po chybě brankáře Masipa uklidil míč do prázdné brány Varane. Obrat dokonal krátce po přestávce z penalty Benzema, stejný hráč navíc přidal i třetí zásah. "Bílý balet" dohrál zápas bez vyloučeného Casemira, přesto dokázal přidat čtvrtý gól po Modričově individuální akci.

Valencie zvítězila na půdě Girony 3:2 a neprohrála už 13 soutěžních utkání v řadě. "Netopýři" se ujali vedení po čtvrthodině hry, kdy Guedes zužitkoval přesnou Rodrigovu kolmici za obranu. Girona vyrovnala Ramalhovou zásluhou, v 53. minutě ale hosté znovu vedli po Parejově střele zpoza pokutového území.

V 72. minutě dostal červenou kartu stoper Roncaglia a Valencie v oslabení vedení neudržela. Sedm minut před koncem vyrovnal z penalty nejlepší střelec Girony Stuani, který tak proměnil v La Lize i 15. pokutový kop v kariéře. Přesto se ze zisku tří bodů nakonec radovali hosté. V poslední minutě základní hrací doby rozhodl z brejku Torres.

Ani nový trenér Fran Escribá zatím nepomohl fotbalistům Viga ke zlepšeným výkonům a Celta nevyhrála popáté v řadě. O vítězství Betisu 1:0 rozhodl v 80. minutě Jesé, bývalý hráč Realu Madrid nebo francouzského PSG. Vigo se propadlo na sestupovou 16. pozici, protože Villareal zvítězil díky dvěma gólům v závěru zápasu na hřišti Levante 2:0.

Španělská fotbalová liga - 27. kolo:

Vigo - Betis Sevilla 0:1 (83. Jesé), Girona - Valencie 2:3 (22. Ramalho, 83. Stuani z pen. - 14. Guedes, 53. Parejo, 90. Torres), FC Sevilla - San Sebastian 5:2 (48., 58. a 61. Ben Yedder, 25. Sarabia, 69. vlastní Oyarzabal - 28. a 77. z pen. Oyarzabal), Levante - Villarreal 0:2 (90.+3 vlastní Rober, 90.+6 Chukwueze), Valladolid - Real Madrid 1:4 (29. Tuhami - 51. z pen. a 59. Benzema, 34. Varane, 85. Modrič).

Neapol remizovala se Sassuolem a v boji o titul opět ztratila

Neapol remizovala v italské fotbalové lize na hřišti Sassuola 1:1 a po 27. kole ztrácí z druhého místa na vedoucí Juventus už 18 bodů. Inter Milán porazil Spal Ferrara 2:0 a stáhl ztrátu na městského rivala AC, který je v tabulce třetí, na rozdíl jednoho bodu. Jakub Jankto strávil celý zápas na lavičce Sampdorie při prohře 1:2 s Bergamem, jeho spoluhráč Fabio Quagliarella pokořil hranici 20 gólů v sezoně. Do hry se nedostal ani Ladislav Krejčí, jehož Boloňa porazila 2:0 Cagliari. Turín otočil zápas s Frosinone a vyhrál 2:1.

Úvodní gól střetnutí Sassuola s Neapolí zaznamenal v 53. minutě domácí Berardi, který dorazil míč do brány po zblokovaném centru z pravé strany. O vyrovnání se postaral v 86. minutě technickou střelou na zadní tyč Insigne. Neapol vyhrála z posledních pěti ligových zápasů jediný. Sassuolo čeká na výhru šest utkání a zůstává ve středu tabulky.

Favorizovaný Inter se trefil až v 68. minutě, kdy pohotově z otočky zakončil Politano. O deset minut později pojistil výhru "Nerazzurri" Gagliardini. Milánský celek vstřelil posledních osm branek na svém stadionu ve druhých poločasech. Inter vyhrál po dvou zápasech. Spal čeká na tříbodový zisk šest utkání a na 16. místě je dva body od sestupových příček.

Bergamo poslal do vedení v 50. minutě Zapata a jedenáctým gólem v sezoně vyrovnal ve statistice venkovních branek Messiho z Barcelony a Kanea z Tottenhamu. Za čtvrt hodiny vyrovnal z penalty Quagliarella, který se osamostatnil v čele tabulky střelců Serie A. Výhru ale přece jen Atalantě zajistil v 77. minutě dorážkou z velkého úhlu Gosens.

Frosinone přerušilo 599 minut trvající neprůstřelnost turínského gólmana Sirigua, vedení ale neudrželo. Ve druhém poločase otočil zápas ve prospěch "Býků" dvěma brankami Belotti a udržel svůj tým na pohárových příčkách.

Italská fotbalová liga - 27. kolo:

Boloňa - Cagliari 2:0 (34. Pulgar z pen., 77. Soriano), Frosinone - FC Turín 1:2 (42. Paganini - 56. a 78. Belotti), Inter Milán - Spal Ferrara 2:0 (67. Politano, 77. Gagliardini), Sampdoria Janov - Bergamo 1:2 (65. Quagliarella z pen. - 50. Zapata, 77. Gosens), Sassuolo - Neapol 1:1 (53. Berardi - 86. Insigne), Fiorentina - Lazio Řím 1:1 (61. Muriel - 23. Immobile).

Kadeřábek oslavil stý zápas v bundeslize výhrou

Hoffenheim porazil v 25. kole německé fotbalové ligy díky dvěma gólům Andreje Kramariče 2:1 Norimberk. Český obránce Hoffenheimu Pavel Kadeřábek odehrál stý zápas v soutěži.

Kramarič otevřel skóre v 25. minutě z pokutového kopu. Norimberk, kterému chyběl zraněný záložník Ondřej Petrák, vyrovnal po hodině hry zásluhou Behrense.

V 78. minutě rozhodl elegantní patičkou Kramarič, který dal dvanáctý ligový gól v sezoně. Hoffenheim se posunul na deváté místo a na pohárové příčky ztrácí dva body. Norimberk nevyhrál v bundeslize již 19. zápas v řadě a je poslední.

Německá fotbalová liga - 25. kolo:

Hoffenheim - Norimberk 2:1 (25. z pen. a 78. Kramarič - 61. Behrens), Hannover - Leverkusen 2:3 (51. Jonathas, 73. vlastní Weiser - 13. a 28. Volland, 87. Havertz).

Francouzská fotbalová liga - 28. kolo:

Montpellier - Angers 2:2 (3. Delort, 16. Skhiri - 80. Fulgini, 90.+2 Bahoken), St. Etienne - Lille 0:1 (87. Pépé), Toulouse - Guingamp 1:0 (20. Sanogo), Toulouse - Guingamp 1:0 (20. Sanogo), Rennes - Caen 3:1 (39. Bourigeaud, 58. Hunou, 62. Niang - 20. Ninga), Marseille - Nice 1:0 (61. Balotelli).