reklama

Lucescu v Dynamu skončil po čtyřech dnech. Kvůli nepřátelským fanouškům

Trenér Mircea Lucescu Trenér Mircea Lucescu autor: Reuters
Fotbalový trenér Mircea Lucescu skončil kvůli rozzlobeným fanouškům po pouhých čtyřech dnech na lavičce Dynama Kyjev, přestože měl smlouvu na dva roky.

Příznivci slavného klubu v čele s bývalými hvězdami Olehem Blochinem a Ihorem Bělanovem nemůžou čtyřiasedmdesátiletému Rumunovi odpustit, že s konkurenčním Šachtarem Doněck získal osm ukrajinských titulů.

Slavia vysála Liberec, přichází i Malinský. Nerychlejší z rychlých podle Trpišovského Slavia vysála Liberec, přichází i Malinský. Nerychlejší z rychlých podle Trpišovského Čtěte zde

"Nechápu, že naši vlastní fanoušci jednali proti zájmům klubu. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl ukončit spolupráci s Dynamem. Děkuji předsedovi klubu Surkysovi za důvěru, ale nemůžu pracovat v tak nepřátelském prostředí," řekl Lucescu pro rumunský časopis Gazeta Sporturilor. Dynamo zatím jeho rezignaci nepotvrdilo.

Lucescu před příchodem do Šachtaru trénoval například rumunský národní tým, Dynamo Bukurešť, Brescii, Inter Milán či turecké celky Galatasaray a Besiktas. Šachtaru se ujal v roce 2004 a vedle osmi titulů a šesti domácích pohárů s ním v sezoně 2008/09 vyhrál i Pohár UEFA, předchůdce dnešní Evropské ligy.

Šachtar Lucescu opustil v roce 2016 a poté vedl Zenit Petrohrad a Turecko, na jehož lavičce skončil loni v únoru. Dynamo ovládlo ligu naposledy v roce 2016, od té doby skončilo čtyřikrát druhé za Šachtarem, naposledy o 23 bodů.

reklama