Lyon otočil zápas v Amiens, zvládl divoký závěr a po výhře 2:1 je znovu druhý

Aktualizováno 10. 12. 2017 23:05
Fotbalisté Lyonu otočili utkání 17. kola proti Amiens a odvezli si výhru 2:1. V tabulce se vrátili na druhé místo před Monako. Stejný počet bodů má i Marseille.
Fotbalisté Lyonu zvítězili v Amiens 2:1.
Fotbalisté Lyonu zvítězili v Amiens 2:1. | Foto: Reuters

Paříž - Fotbalisté Lyonu otočili zápas 17. kola francouzské ligy na hřišti Amiens a zvítězili 2:1. V tabulce se vrátili na druhé místo o skóre před Monako. Stejný počet bodů (35) jako Lyon i Monako má také čtvrtá Marseille, která porazila St. Etienne jasně 3:0.

Lyonu se na hřišti Amiens vůbec nedařilo a v prvním poločase nevyslal ani jednu střelu na branku, což se mu v lize stalo poprvé od dubna. Naopak domácí dokázali už v deváté minutě skórovat, když Marcelo neodvrátil ve vápně centr a míč propadl až ke Gakpému, který překonal gólman Lopese.

Hosté ale v druhém poločase zabrali a v 79. minutě po kombinaci s NDombélém vyrovnal Aouar. Minutu před koncem Olympique čelil penaltě, Kakuta však trefil tyč a v nastavení na druhé straně rozhodl o páté venkovní výhře Lyonu v řadě druhým zásahem Aouar.

Marseille bodovala podvanácté v řadě a v zápase se St. Etienne dominovala. Po dvou gólech Germaina a jednom zásahu Ocampose zvítězila 3:0 a potvrdila, že na tohoto soupeře na stadionu Vélodrome umí: v tomto tisíciletí mu ještě nepodlehla.

Francouzská fotbalová liga - 17. kolo:

Amiens - Lyon 1:2 (9. Gakpé - 79. a 90.+4 Aouar), Nantes - Nice 1:2 (12. Bammou - 42. Pléa, 75. Balotelli), Marseille - St. Etienne 3:0 (11. a 71. Germain, 80. Ocampos).