Manchester City deklasoval West Ham, United remizovali s Hullem

1. 2. 2017 23:19
Citizens se po 23. kole nejvyšší anglické fotbalové soutěže přiblížil čtyřem nejlepším týmům tabulky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru City v anglické lize deklasovali West Ham na jeho hřišti 4:0 a přiblížili se čtyřem nejlepším týmům tabulky, které naopak ve 23. kole body ztratily. Na šestém místě zůstal druhý manchesterský klub United po nečekané domácí remíze 0:0 s Hullem, jenž opustil poslední pozici.

V brance City místo kritizovaného Brava dostal šanci náhradní gólman Caballero. Jasně lepší hosty poslal do vedení v 17. minutě De Bruyne, za čtyři minuty zvýšil Silva a těsně před pauzou se poprvé v Anglii trefil i devatenáctiletý talent Gabriel Jesus.

Ve druhém poločase upravil na konečných 4:0 z penalty Touré. Svěřenci Pepa Guardioly tak ztrácí deset bodů na vedoucí Chelsea, ale jen bod na Tottenham a Arsenal, čtvrtý Liverpool je před City pouze o skóre.

United proti zachraňujícímu se Hullu nepotvrdili pozici jasného favorita. "Tygrům" zachránil cenný bod výborný brankář Jakupovic, který ve velkých šancích vychytal domácí hvězdy Ibrahimovice a Pogbu nebo střídajícího Matu. Výběr trenéra Josého Mourinha i tak prodloužil ligovou sérii bez porážky na 14 utkání.

Stoke na svém hřišti hrálo 1:1 s Evertonem. Za domácí v sedmé minutě otevřel skóre šestatřicetiletý útočník Crouch svým jubilejním stým gólem v Premier League. Ještě před koncem poločasu vyrovnal vlastním zásahem stoper Shawcross.

Anglická fotbalová liga - 23. kolo:

West Ham United - Manchester City 0:4 (17. De Bruyne, 21. Silva, 39. Gabriel Jesus, 67. Touré z pen.), Manchester United - Hull 0:0, Stoke - Everton 1:1 (7. Crouch - 39. vlastní Shawcross).