Manchester City otočil duel s West Hamem, rekordní sérii mu uchovala pohotová trefa Davida Silvy

3. 12. 2017 19:10
Fotbalisté Manchesteru City otočili zápas anglické Premier League s West Hamem, vyhráli 2:1 a v čele tabulky mají stále osmibodový náskok na městského rivala United. Vítězství jim zachránil David Silva, jenž sedm minut před koncem v pádu usměrnil míč do sítě soupeře. City potřetí z posledních pěti kol dalo vítězný gól až v závěrečných deseti minutách střetnutí.
David Silva dává gól Manchesteru City v utkání s West Hamem
David Silva dává gól Manchesteru City v utkání s West Hamem | Foto: Reuters

Manchester - Manchester City zdolal West Ham a vyrovnal rekordní vítěznou sérii, 13 tříbodových duelů za sebou zvládli v Premier League pouze Chelsea v minulé sezoně a Arsenal v ročníku 2001/02.

První poločas příliš nevypadal jako souboj vedoucího týmu tabulky proti předposlednímu. V závěru navíc šli hosté překvapivě do vedení, když se po Cresswellově centru hlavou prosadil Ogbonna a vstřelil první gól ve 144. zápase v pěti elitních evropských ligách. Dříve nastupoval také za Juventus i FC Turín.

Po změně stran podle očekávání zvýšili domácí tlak a v 57. minutě vyústil ve vyrovnávací trefu Otamendiho, jenž byl důrazný v souboji před brankou a překonal Adriána. Španělský gólman dostal v lize příležitost v brance "Kladivářů" poprvé v sezoně. Obvyklá jednička Hart totiž nemohl nastoupit, neboť ve West Hamu hostuje právě z Manchesteru City.

Sedm minut před koncem "Citizens" dokonali obrat. Po De Bruyneho parádním pasu za obranu ve skoku přesně zakončil kapitán Silva. V závěru mohl vyrovnat střídající Sakho, po Arnautovičově přihrávce ale těsně minul Edersonovu branku. West Ham tak poosmé za sebou nedokázal zvítězit a stále čeká na první venkovní výhru v sezoně.

Bournemouth v odpoledním duelu remizoval se Southamptonem 1:1. Skóre otevřel před přestávkou domácí záložník Fraser, za hosty vyrovnal Austin, který dal v posledních třech duelech stejný počet branek.

Domácí si po zápase stěžovali, že sudí Jon Moss nenařídil v prvním poločase penaltu po zákroku na Adama Smithe a naopak obránci udělil žlutou kartu za simulování.

"Mluvil jsem s rozhodčím po zápase. Omluvil se a řekl, že to měla být penalta. Nevadí mi, že to přiznal, ale kvůli té žluté kartě, kterou nemůže odvolat, zmeškám příští duel," uvedl Smith, jenž obdržel páté napomenutí v sezoně a přijde o utkání na hřišti Crystal Palace.

Anglická fotbalová liga - 15. kolo:

Manchester City - West Ham United 2:1 (57. Otamendi, 83. Silva - 44. Ogbonna), Bournemouth - Southampton 1:1 (42. Fraser - 61. Austin).