Fotbalisté Manchesteru City a Interu Milán už mohou v neděli slavit titul

Aktualizováno 1. 5. 2021 20:46
Fotbalisté Manchesteru City zvítězili ve 34. kole anglické ligy na hřišti Crystal Palace 2:0 a neúplnou tabulku vedou o 13 bodů před městským rivalem United. Pokud "Rudí ďáblové" v neděli doma podlehnou obhájci titulu Liverpoolu, ovládnou "Citizens" Premier League potřetí za poslední čtyři sezony.
Radost fotbalistů Manchesteru City.
Radost fotbalistů Manchesteru City. | Foto: Reuters

Trenér City Pep Guardiola před úterní semifinálovou odvetou Ligy mistrů s Paris Saint-Germain nechal celý zápas na lavičce odpočívat řadu opor včetně De Bruyneho nebo Mahrize, kteří se gólově podíleli na středečním vítězství 2:1 ve francouzské metropoli.

"Po Lize mistrů je to pokaždé náročné, ale hráči, kteří v Paříži nehráli, dostali dnes šanci a chopili se toho dokonale," řekl Guardiola pro BT Sport.

Manchester rozhodl o triumfu nad londýnským celkem v rozmezí 57. až 59. minuty, kdy se trefili Agüero a Torres. City vyhráli od prosince 19. soutěžní venkovní zápas, čímž vylepšili anglický rekord. Crystal Palace nezvítězil ve čtvrtém kole po sobě a zůstal třináctý.

"Podívám se (na utkání United - Liverpool), ale jsem zaneprázdněný. Co se stane, stane se. Nejdůležitější je, že nepotřebujeme (prohru United), abychom se stali mistry. Máme to ve vlastních rukách. K titulu nám ve zbylých čtyřech utkáních stačí dva body," uvedl na tiskové konferenci Guardiola, jehož svěřenci v 288 soutěžních duelech pod jeho vedením vstřelili 700 branek.

Chelsea si v londýnském derby poradila s Fulhamem 2:0 a upevnila si čtvrtou příčku znamenající účast v Lize mistrů. Obě branky vstřelil Kai Havertz. "Blues" ve středu čeká na Stamford Bridge semifinálová odveta Ligy mistrů s Realem Madrid, na jehož hřišti skončil úvodní zápas 1:1.

Fulham nevyhrál šesté kolo po sobě a po jediné sezoně mezi elitou je blízko návratu do druhé ligy. Na první nesestupovou pozici ztrácí devět bodů, Newcastle i Burnley ale mají zápas k dobru.

Everton doma podlehl Aston Ville. Hosté vedli od 13. minuty díky Watkinsovi, o chvíli později vyrovnal Calvert-Lewin. Plný bodový zisk vystřelil birminghamskému mužstvu v 80. minutě El Ghazi.

Brighton porazil Leeds 2:0 a naplno bodoval po čtyřech kolech. V prvním poločase se z penalty prosadil Gross, po změně stran přidal pojistku Welbeck.

Anglická fotbalová liga - 34. kolo:

Crystal Palace - Manchester City 0:2 (57. Agüero, 59. Torres), Brighton - Leeds 2:0 (14. Gross z pen., 79. Welbeck), Chelsea - Fulham 2:0 (10. a 49. Havertz), Everton - Aston Villa 1:2 (19. Calvert-Lewin - 13. Watkins, 80. El Ghazi).

Inter vyhlíží oslavy

Fotbalisté Interu Milán zvítězili ve 34. kole italské ligy na hřišti posledního Crotone 2:0. "Nerazzurri" vedou neúplnou tabulku o 14 bodů, a pokud Bergamo v neděli neporazí Sassuolo, získají první titul od roku 2010 a celkově devatenáctý v historii. Naopak Crotone je prvním sestupujícím a Serii A opustí po jediné sezoně.

Vítězný gól Interu vstřelil v 69. minutě po pouhých čtyřech minutách na hřišti Eriksen. Druhou trefu přidal v nastavení Hakimí. Inter bodoval už 18 kol za sebou.

"Zapíšeme se do klubové historie, protože ukončujeme devítiletou nadvládu Juventusu. Je to uspokojující a hráči si zaslouží pochvalu," řekl trenér Antonio Conte pro Sky Sport Italia.

"Máme titul na dosah a jsme v klidu. Není správné záviset na někom jiném. Máme obrovský náskok a je to všechno díky naší práci, nemusíme za to nikomu děkovat. Všechno máme ve vlastních rukách," uvedl jednapadesátiletý rodák z Lecce, který s Juventusem jako hráč získal scudetto pětkrát jako hráč a třikrát v roli kouče.

AC Milán po dvou porážkách za sebou zabral, doma si poradil s Beneventem 2:0 a posunul se před Bergamo na druhé místo. Triumf "Rossoneri" zařídili Calhanoglu a Hernández. Benevento nezvítězilo šest kol v řadě a je na první sestupové pozici.

Verona se záložníkem Antonínem Barákem v sestavě remizovala s patnáctou Spezií 1:1. Hellas nevyhrál v Serii A pátý zápas po sobě, v neúplné tabulce se však posunul na deváté místo před janovskou Sampdorii.

Domácí se ujali vedení zkraje zápasu, Lasagneho branka však kvůli ofsajdu neplatila. Ihned po změně stran se ale Verona zásluhou Salceda dočkala. Dělbu bodů zařídil čtyři minuty před koncem základní hrací doby Saponara.

Italská fotbalová liga - 34. kolo:

Hellas Verona - Spezia 1:1 (46. Salcedo - 86. Saponara), Crotone - Inter Milán 0:2 (69. Eriksen, 90.+2 Hakimí), AC Milán - Benevento 2:0 (6. Calhanoglu, 60. Hernández).

Atlético spasila při penaltě tyč

Fotbalisté Atlétika Madrid vyhráli v 34. kole španělské ligy v Elche 1:0, poté co v závěrečném nastavení přečkali penaltu. Neúplnou tabulku vedou o dva body před městským rivalem a obhájcem titulu Realem, který porazil Pamplonu 2:0. Barcelona ztrácí na Atlético pět bodů, Sevilla je o další bod pozadu, oba celky ale sehrály o zápas méně.

Výhru "rojiblancos" zařídil v 23. minutě záložník Llorente. Domácí se ocitli blízko bodu, jenže záložník Fidel v první nastavené minutě trefil z pokutového kopu tyč. "Věřil jsem, že (brankář Oblak) penaltu chytne. Z neproměněné penalty jsem měl radost jako po vstřeleném gólu," řekl trenér Atlétika Diego Simeone.

"Přibližujeme se rozhodující fázi sezony a každá výhra je velmi důležitá. První půle byla skvělá, jedna z našich nejlepší v nedávné době, ale měli jsme si vytvořit větší náskok," uvedl jednapadesátiletý Argentinec, který vede Atlético od prosince 2011. S týmem vybojoval titul v sezoně 2013/14, od té doby se ve vítězství střídaly Real s Barcelonou.

Madridský celek venku v lize naplno bodoval po čtyřech zápasech a premiérově od února. Elche se propadlo na předposlední místo, ale má stejně bodů jako Huesca, která se po výhře 1:0 nad San Sebastianem posunula na první nesestupovou pozici. Mezi Huescou a Elche je Valladolid.

Real proti Osasuně rozhodl až v závěru, v 76. a 80. minutě se trefili Militao a Casemiro. "Bílý balet" prodloužil sérii neporazitelnosti v La Lize na 14 utkání a ideálně se naladil na středeční semifinálovou odvetu Ligy mistrů na hřišti Chelsea. První duel skončil 1:1.

Poslední Eibar porazil v záchranářském souboji díky Kikeho hattricku Alavés 3:0 a připsal si první výhru od 3. ledna a po 16 kolech. Na Huescu ztrácí čtyři body. Alavés má na pásmo sestupu jednobodový náskok.

Španělská fotbalová liga - 34. kolo:

Elche - Atlético Madrid 0:1 (23. Llorente), Huesca - San Sebastian 1:0 (86. Ramírez), Eibar - Alavés 3:0 (3., 50. a 59. Kike), Real Madrid - Pamplona 2:0 (76. Militao, 80. Casemiro).

Lille drží náskok před PSG

Fotbalisté Lille v 35. kole francouzské ligy porazili deváté Nice 2:0 a udrželi se v čele tabulky o bod před Paris St. Germain. PSG zdolal pátý Lens 2:1 a v Ligue 1 vyhrál počtvrté za sebou.

Lille otevřelo skóre ve 13. minutě zásluhou Yilmaze, po změně stran zvýšil další turecký reprezentant Celik. Olympique vyhrál čtvrté z posledních pěti kol.

Pařížané, kteří nastoupili bez zraněného kanonýra Mbappého, poslal do vedení v 33. minutě Neymar. Po téměř hodině hry zvýšil po rohu brazilského útočníka kapitán Marquinhos. Vzápětí snížil Ganago, ale na víc se už hosté nezmohli. PSG se výhrou naladil na úterní semifinálovou odvetu Ligy mistrů na hřišti Manchesteru City, který v prvním duelu v Parku princů zvítězil 2:1.

"Vždycky jsem optimistický. Myslíme si, že Mbappé proti City nastoupí, ale rozhodneme se až před zápasem," řekl pro Canal+ trenér PSG Mauricio Pochettino.

Francouzská fotbalová liga - 35. kolo:

Paris St. Germain - Lens 2:1 (33. Neymar, 59. Marquinhos - 61. Ganago), Lille - Nice 2:0 (13. Yilmaz, 56. Celik).

Dortmund je ve finále poháru

Fotbalisté Dortmundu rozstříleli v semifinále Německého poháru druholigový Kiel 5:0 a po čtyřech letech postoupili do finále. V něm se utkají s Lipskem, které v pátek zdolalo Brémy 2:1 po prodloužení. Hrát se bude 13. května na Olympijském stadionu v Berlíně.

Borussia vstřelila všechny branky už v prvním poločase v rozmezí 16. až 42. minuty. Nejprve se dvakrát trefil Reyna a po něm přidali po gólu Reus, Hazard a Bellingham.

Vestfálský celek dosud soutěž ovládl čtyřikrát, naposledy právě v roce 2017. Lipsko se představí ve finále podruhé, v prvním případě před dvěma lety neuspělo.