Manchester City v domácí lize znovu naděloval, Liverpool pouze remizoval s Burnley

Aktualizováno 16. 9. 2017 20:51
Manchester City zvítězil 6:0 na hřišti Watfordu a minimálně do neděle se usadili na čele Premier League. Liverpool ztratil domácí remízou 1:1 s Burnley.
Bernardo Silva a Raheem Sterling slaví gól Manchesteru City v zápase s Watfordem | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru City zvítězili na hřišti Watfordu jasně 6:0 a minimálně do neděle jsou v čele tabulky před městským rivalem United, který čeká duel s Evertonem. Argentinský útočník Sergio Agüero vstřelil hattrick. Watford dosud nikdy v Premier League nedokázal "Citizens" porazit. Liverpool znovu ztratil body, s Burnley doma jen remizoval 1:1. Tottenham získal též jen bod za bezbrankový duel se Swansea.

První šanci duelu Watford - Manchester City měl Richarlison po Chalobahově centru, ale hlavou těsně minul Edersonovu branku. Pak už úřadovali hosté. Dva góly během tří minut dal argentinský střelec Agüero a o chvíli později si připsal také asistenci u trefy Gabriela Jesuse, který se v 15 ligových zápasech podílel na stejném počtu gólů: 11 dal a na čtyři nahrál.

V druhém poločase přidal další branku po Silvově přesném centru Otamendi a deset minut před koncem se opět trefil Agüero. Argentinec zaznamenal šestý hattrick v Premier League. Ani tím ale kanonáda hostů neskončila, v závěru skóroval z penalty také Sterling.

"Jsem nesmírně šťastný zejména za jeho třetí gól. Byl před ním velmi chytrý a rychlý uvnitř šestnáctky a ukázal, že má sílu překonat jednoho či dva hráče a skórovat. Je pro nás důležité, že jsou oba naši útočníci produktivní," uvedl na Agüerovu adresu pro BBC trenér "Citizens" Pep Guardiola.

"Nesmíme také zapomínat na to, že Gabriel Jesus v minulé sezoně odehrál kvůli zranění jen sedm nebo osm zápasů. V předchozím ročníku jsme stříleli málo branek, takže jsme mysleli, že by měli hrát (Agüero a Gabriel) společně. Je to bojovník a pomáhá nám v mnoha ohledech. Má smysl pro střílení gólů. Dnes jeden vybojoval a další dal," pokračoval ve chvále španělský kouč.

Watford stejný debakl v nejvyšší soutěži prožil naposled před 55 lety, když podlehl Millwallu. Manchester City vyrovnal svoji největší venkovní výhru, v lednu 1938 vyhrál 7:1 na hřišti Derby County.

Burnley zaskočilo favorizovaný Liverpool v 27. minutě, když se ve vápně ke střele dostal nehlídaný Arfield a bez problémů zakončil. Vzápětí ale domácí odpověděli, Canův dalekonosný centr z vlastní poloviny si zpracoval Salah a překonal gólmana Popea, který v bráně Burnley zastoupil zraněnou jedničku Heatona.

Vrátit hostům vedení mohl deset minut před koncem Mee, jenž sice hlavičkou překonal brankáře Mignoleta, na čáře jej ale zastoupil stoper Matip. Na druhé straně Pope vychytal Alexander-Arnolda a vzápětí trefil břevno střídající Solanke.

Podobný průběh měl duel Tottenhamu se Swansea. Domácí favorit měl obrovskou střeleckou převahu, nevytěžil z ní ale ani jednu branku. Velmi aktivní byl Son Hung-min, několik jeho pokusů ale zneškodnil gólman Fabiaňski. Blízko gólu byl také Kane, jednou i trefil břevno.

Tottenham doma v lize neskóroval poprvé od loňského ledna, kdy podlehl 0:1 budoucímu mistrovi z Leicesteru. Těšit "Kohouty" mohla alespoň skutečnost, že v náhradním domově ve Wembley udrželi čisté konto poprvé po 11 utkáních. Swansea se zatím venku daří, ze tří zápasů získala pět bodů a ani jednou neinkasovala.

Premiéra bývalého kouče anglické reprezentace Roye Hodgsona na lavičce Crystal Palace se nevydařila. "Orli" podlehli Southamptonu 0:1 poté, co se při svém 200. zápasu za "Svaté" prosadil Davis. Byl to jeho první gól od loňského května, kdy také přispěl k porážce Crystal Palace (4:1).

"Orli" v prvních pěti kolech nezískali ani bod a navíc nevstřelili ani gól, čímž se stali rekordmany Premier League. Za Southampton odehrál první ligové minuty od 22. ledna stoper Virgil van Dijk.

Leicester remizoval na hřišti nováčka Huddersfieldu 1:1. Newcastle porazil Stoke 2:1 a potřetí v řadě získal tři body. West Bromwich remizoval bez branek s West Hamem. Za domácí nastoupil k 632. utkání v Premier League Gareth Berry a vyrovnal rekord Ryana Giggse.

Anglická fotbalová liga - 5. kolo:

Crystal Palace - Southampton 0:1 (6. Davis), Huddersfield - Leicester 1:1 (46. Depoitre - 50. Vardy z pen.), Liverpool - Burnley 1:1 (30. Salah - 27. Arfield), Newcastle - Stoke 2:1 (19. Atsu, 68. Lascelles - 57. Shaqiri), Watford - Manchester City 0:6 (28., 31. a 81. Agüero, 37. Gabriel Jesus, 63. Otamendi, 89. Sterling z pen.), West Bromwich - West Ham United 0:0, Tottenham - Swansea 0:0.