reklama

Manchester touží po Součkovi. Mluví se i o Paříži, West Ham chystá lepší smlouvu

Tomáš Souček v utkání proti Manchesteru United. Tomáš Souček v utkání proti Manchesteru United. autor: Reuters
Bohatí a mocní zájemci mlsně krouží nad úspěšným týmem londýnského West Hamu. Mezi hlavní lákadla přitom bezesporu patří Tomáš Souček. Český záložník se podle britských zdrojů aktuálně ocitl v hledáčku Manchesteru United a Paris St. Germain.

Především zvěsti o enormním zájmu Rudých ďáblů začínají nabírat reálných kontur. O tom, že po Součkovi dychtí sám manažer Ole Gunnar Solskjaer, totiž referuje renomovaný server The Athletic. United prý budou v létě připravení střelecky i fyzicky skvěle disponovaného středopolaře získat. 

Z komické postavičky opět hrdinou. Součkova parťáka drtil posměch i deprese Z komické postavičky opět hrdinou. Součkova parťáka drtil posměch i deprese Čtěte zde

Součkovo angažmá na Old Trafford by dávalo smysl. Solskjaer potřebuje vyztužit střed pole za ryze ofenzivní hvězdou Brunem Fernandesem.

Šestadvacetiletý exslávista by měl být přímou náhradou za dvaatřicetiletého Srba Nemanju Matiče, který se údajně chystá Manchester po čtyřech sezonách opustit. Ve hře je jeho návrat do Benficy Lisabon.

West Ham se ale pochopitelně nebude chtít české opory zbavovat. Hammers News přišli s informací, že vedení klubu už pro Součka chystá vylepšenou smlouvu. Ta stávající, uzavřená v červenci na čtyři roky, mu podle webu Spotrac.com zaručuje příjem 67 308 liber týdně, v přepočtu tedy zhruba 2 miliony korun.

V pomyslném pořadí nejlépe placených hráčů Hammers tak zaujímá osmou pozici. Nejvyšší odměnu Spotrac uvádí u málo využívaného Ukrajince Andreje Jarmolenka (115 tisíc liber týdně). Vladimír Coufal si mimochodem týdně přijde na 30 764 liber.

Co se týče tématu Součkova případného odchodu, vyjádřil se k němu manažer David Moyes nedávno následovně: "Doufám, že žádné nabídky nepřijdou, ale pokud ano, zvážíme je, stejně jako kterýkoli jiný klub."

Konkurenci ale jasně vzkázal, že si bude muset sáhnout pořádně hluboko do kapsy. 

"Na vykoupení Declana Rice by se musela spojit Bank of England se skotskou Royal Bank. A u Tomáše Součka by to musela být Česká národní banka," smál se skotský trenér.

Jeho West Ham čeká v sobotu jeden z klíčových zápasů ve skvěle rozehraném boji o evropské poháry. V londýnském derby kladiváři na domácím stadionu přivítají Chelsea. Oba celky mají v tabulce shodně 55 bodů. Duel vysílá v přímém přenosu stanice Premier Sport, deník Aktuálně.cz z něj nabídne podrobnou online reportáž.

Kúdelova nadávka rozhodně neměla rasistický podtext, dokázali jsme, že má extrémně špatnou angličtinu, tvrdí René Cienciala. Michael Rozsypal |  21:43
reklama