Manchester United ve šlágru remizoval s Arsenalem, na výhru čeká už čtyři zápasy

5. 12. 2018 23:14
Fotbalisté Arsenalu ve šlágru 15. kola anglické ligy remizovali na stadionu Manchesteru United 2:2. Brankář Petr Čech opět zůstal jen na lavičce hostů. Liverpool vyhrál na hřišti Burnley po obratu 3:1, v sezoně Premier League udržel neporazitelnost a v tabulce zůstal druhý o dva body za obhájcem titulu Manchesterem City. Za předposlední Burnley odehrál závěrečných sedm minut reprezentační útočník Matěj Vydra.
Eric Bailly z Manchesteru United bojuje o míč s útočníkem Arsenalu Pierrem-Emerickem Aubameyangem | Foto: Reuters

Arsenal poslal do vedení ve 26. minutě z rohu Shkodran Mustafi, jehož hlavičku si David De Gea srazil do vlastní branky. Už za pět minut United srovnali. Bernd Leno sice zneškodnil Rojův přímý kop, ale Ander Herrera vrátil míč do šestnáctky a Anthony Martial zblízka nezaváhal.

"Kanonýrům" v 68. minutě vrátil náskok Alexandre Lacazette po souhře s dalším střídajícím hráčem Henrikem Mchitarjanem, ale svěřenci Josého Mourinha tentokrát odpověděli už za 74 vteřin. Jesse Lingard potrestal zaváhání obrany. Arsenal sice neprohrál už dvacáté soutěžní utkání v řadě, přesto klesl na páté místo tabulky. Manchesterský tým je až osmý, v Premier League nevyhrál už čtyřikrát v řadě.

Burnley otevřelo skóre na začátku druhé půle díky dorážce Jacka Corka po rohovém kopu. Favorizovaný Liverpool se však brzy vzpamatoval. Nejprve v 62. minutě vyrovnal James Milner přesnou ranou k tyči a za sedm minut náhradník Roberto Firmino zblízka využil Van Dijkovu přihrávku. V nastavení ještě přidal třetí gól hostů Xherdan Shaqiri po samostatném úniku.

Tottenham doma porazil Southampton 3:1, spravil si chuť po nedělní porážce 2:4 s londýnským rivalem Arsenalem a poskočil na třetí pozici. V deváté minutě se trefil Harry Kane, po změně stran ho napodobili Lucas Moura a Son Hung-min. V nastaveném čase už pouze zmírnil porážku hostů Charlie Austin.

Chelsea na hřišti nováčka Wolverhamptonu neudržela vedení a po porážce 1:2 klesla na čtvrtou příčku. "Blues" poslal do vedení v 18. minutě Ruben Loftus-Cheek, ale Raúl Jiménez a Diogo Jota mezi 59. a 63. minutou skóre otočili. Domácí zvítězili poprvé po šesti kolech.

Další nováček Fulham na svém hřišti remizoval s Leicesterem 1:1 a zůstal poslední v tabulce. Zápas byl mimořádný pro domácího trenéra Claudia Ranieriho, který s "Liškami" v sezoně 2015/16 senzačně získal mistrovský titul.

Anglická fotbalová liga - 15. kolo:

Manchester United - Arsenal 2:2 (31. Martial, 69. Lingard - 26. Mustafi, 68. Lacazette), Burnley - Liverpool 1:3 (54. Cork - 62. Milner, 69. Roberto Firmino, 90.+1 Shaqiri), Everton - Newcastle 1:1 (38. Richarlison - 19. Rondón), Fulham - Leicester 1:1 (42. Kamara - 74. Maddison), Wolverhampton - Chelsea 2:1 (59. Jiménez, 63. Jota - 18. Loftus-Cheek), Tottenham - Southampton 3:1 (9. Kane, 51. Lucas Moura, 55. Son Hung-min - 90.+3 Austin).

Koubek už je zase náhradníkem a Rennes zabralo

Devítizápasová série neporazitelnosti Lyonu ve francouzské lize skončila po dvou měsících domácí porážkou 0:2 s Rennes. Branku vítězného týmu hájil Abdoulaye Diallo místo Tomáše Koubka, jenž v neděli mužstvo příliš nepodržel a dostal čtyři góly od Štrasburku.

Fotbalisté Paris Saint-Germain ztratili podruhé za seboubody. Suverénní lídři tabulky, kteří byli až do nedělní remízy 2:2 s Bordeaux v domácí soutěži stoprocentní, hráli nerozhodně 1:1 ve Štrasburku.

Bez zraněného Neymara a v prvním poločase také bez odpočívajícího Kyliana Mbappého inkasovalo PSG jako první. Ve 40. minutě proměnil Kenny Lala pokutový kop za ruku německého reprezentanta Thila Kehrera. O vyrovnání se také z penalty postaral v 71. minutě uruguayský kanonýr Edinson Cavani poté, co právě Lala fauloval střídajícího Mbappého.

PSG se muselo o výsledek bát do posledních sekund, ale potenciálně vítězný gól domácího Adriena Thomassona nebyl uznán kvůli ofsajdu. Pařížané vedou tabulku o 14 bodů před Lille.

Francouzská fotbalová liga - 16. kolo:

Štrasburk - Paris St. Germain 1:1 (41. Lala z pen. - 71. Cavani z pen.), Bordeaux - St. Etienne 3:2 (22. Briand, 57. Kamano z pen., 90. Pablo - 16. Diony, 67. Khazri), Caen - Nimes 1:2 (90. Oniangué - 18. Bozok, 90.+4 Landre), Dijon - Guingamp 2:1 (14. Jeannot, 86. Haddadi - 79. Coco), Lyon - Rennes 0:2 (41. Ben Arfa, 43. Siebatcheu), Nantes - Marseille 3:2 (28. Sanson, 45.+1 Touré, 63. Boschilia - 30. Sala, 36. Thauvin z pen.), Remeš - Toulouse 0:1 (45. Sylla).