Manchesterské derby vyhráli United, do finále ale proklouzlo City. Může obhájit pohár

Záložník Manchesteru United Nemanja Matič slaví gól do sítě konkurenčního City Záložník Manchesteru United Nemanja Matič slaví gól do sítě konkurenčního City autor: Reuters
Fotbalisté Manchesteru City postoupili do finále anglického Ligového poháru, i když v semifinálové odvetě doma podlehli rivalům z United 0:1.

První zápas ale svěřenci trenéra Pepa Guardioly vyhráli 3:1 a o trofej, kterou obhajují, se 1. března ve Wembley utkají s Aston Villou.

Čekání na Součka. Česká posila viděla, jak West Ham nestačí na nezdolatelný Liverpool Čekání na Součka. Česká posila viděla, jak West Ham nestačí na nezdolatelný Liverpool Prohlédněte zde

Manchesterské semifinále proti sobě postavilo celky, které vyhrály pět z předchozích šesti ročníků Ligového poháru. "Citizens" zvítězili v letech 2014, 2016, 2018 a loni, letos budou usilovat o sedmou trofej.

Hlavní postavou semifinálové odvety byl Nemanja Matič. Srbský záložník United nejprve v závěru první půle zdramatizoval dvojzápas přesnou střelou k tyči, jenže čtvrt hodiny před koncem dostal druhou žlutou kartu a hosté už v oslabení s výsledkem nepohnuli.

Aston Villa v úterý vyřadila Leicester, ve třetí minutě nastaveného čase o tom rozhodl egyptský záložník Trezeguet. Birminghamský klub přitom v lize bojuje o záchranu.

Anglický fotbalový Ligový pohár - semifinále, odveta:

Manchester City - Manchester United 0:1 (35. Matič). První zápas 3:1, postoupil Manchester City a ve finále se utká s Aston Villou.

West Ham podlehl v lize Liverpoolu 0:2

Fotbalisté West Hamu několik hodin po příchodu reprezentačního záložníka Tomáše Součka prohráli v dohrávce 18. kola anglické ligy doma s vedoucím Liverpoolem 0:2. Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa mají v čele tabulky náskok 19 bodů na druhý Manchester City. Londýnský tým zůstal na 17. místě jen o skóre nad sestupovým pásmem.

Souček, který do United přišel z pražské Slavie na půlroční hostování s povinnou opcí v případě záchrany, byl fanouškům "Kladivářů" oficiálně představen krátce před výkopem a zápas sledoval z tribuny.

West Ham držel s favoritem krok úvodní půlhodinu, ale pak Issa Diop v pokutovém území fauloval Divocka Origiho a nařízenou penaltu ve 35. minutě proměnil Muhammad Salah. Egyptský útočník k 12. ligovému gólu v sezoně krátce po pauze přidal i šestou asistenci, když jeho přesný pas za obranu zužitkoval Alex Oxlade-Chamberlain.

Obránce Liverpoolu Trent Alexander-Arnold v 71. minutě málem vrátil West Ham do hry, od vlastní branky ho ale zachránila tyčka. Tu o chvíli později na druhé straně trefil i Salah. Hlavičku domácího Declana Ricea ještě v závěru výtečně zlikvidoval brankář Alisson.

Suverénní "Reds" vyhráli 15. zápas Premier League po sobě a udělali další krok k prvnímu titulu po 30 letech. Liverpool v aktuální sezoně ztratil jen dva body při říjnové remíze 1:1 s mistrovským Manchesterem City.