Manchesterské derby vyhráli United, do finále ale proklouzlo City. Může obhájit pohár

29. 1. 2020 22:46
Fotbalisté Manchesteru City postoupili do finále anglického Ligového poháru, i když v semifinálové odvetě doma podlehli rivalům z United 0:1.
Záložník Manchesteru United Nemanja Matič slaví gól do sítě konkurenčního City
Záložník Manchesteru United Nemanja Matič slaví gól do sítě konkurenčního City | Foto: Reuters

První zápas ale svěřenci trenéra Pepa Guardioly vyhráli 3:1 a o trofej, kterou obhajují, se 1. března ve Wembley utkají s Aston Villou.

Manchesterské semifinále proti sobě postavilo celky, které vyhrály pět z předchozích šesti ročníků Ligového poháru. "Citizens" zvítězili v letech 2014, 2016, 2018 a loni, letos budou usilovat o sedmou trofej.

Hlavní postavou semifinálové odvety byl Nemanja Matič. Srbský záložník United nejprve v závěru první půle zdramatizoval dvojzápas přesnou střelou k tyči, jenže čtvrt hodiny před koncem dostal druhou žlutou kartu a hosté už v oslabení s výsledkem nepohnuli.

Aston Villa v úterý vyřadila Leicester, ve třetí minutě nastaveného čase o tom rozhodl egyptský záložník Trezeguet. Birminghamský klub přitom v lize bojuje o záchranu.

Anglický fotbalový Ligový pohár - semifinále, odveta:

Manchester City - Manchester United 0:1 (35. Matič). První zápas 3:1, postoupil Manchester City a ve finále se utká s Aston Villou.

West Ham podlehl v lize Liverpoolu 0:2

Fotbalisté West Hamu několik hodin po příchodu reprezentačního záložníka Tomáše Součka prohráli v dohrávce 18. kola anglické ligy doma s vedoucím Liverpoolem 0:2. Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa mají v čele tabulky náskok 19 bodů na druhý Manchester City. Londýnský tým zůstal na 17. místě jen o skóre nad sestupovým pásmem.

Souček, který do United přišel z pražské Slavie na půlroční hostování s povinnou opcí v případě záchrany, byl fanouškům "Kladivářů" oficiálně představen krátce před výkopem a zápas sledoval z tribuny.

West Ham držel s favoritem krok úvodní půlhodinu, ale pak Issa Diop v pokutovém území fauloval Divocka Origiho a nařízenou penaltu ve 35. minutě proměnil Muhammad Salah. Egyptský útočník k 12. ligovému gólu v sezoně krátce po pauze přidal i šestou asistenci, když jeho přesný pas za obranu zužitkoval Alex Oxlade-Chamberlain.

Obránce Liverpoolu Trent Alexander-Arnold v 71. minutě málem vrátil West Ham do hry, od vlastní branky ho ale zachránila tyčka. Tu o chvíli později na druhé straně trefil i Salah. Hlavičku domácího Declana Ricea ještě v závěru výtečně zlikvidoval brankář Alisson.

Suverénní "Reds" vyhráli 15. zápas Premier League po sobě a udělali další krok k prvnímu titulu po 30 letech. Liverpool v aktuální sezoně ztratil jen dva body při říjnové remíze 1:1 s mistrovským Manchesterem City.