Manchester City zdolal i Everton a natáhl letošní šňůru vítězství na 10 zápasů

17. 2. 2021 23:10
Fotbalisté Manchesteru City zvítězili v dohrávce 16. kola Premier League 3:1 na hřišti Evertonu. Svěřenci trenéra Pepa Guardioly jako první tým v historii nejvyšší anglické soutěže vyhráli úvodních deset zápasů nového kalendářního roku a vedou tabulku o 10 bodů před městským rivalem United a soupeřem Slavie v Evropské lize Leicesterem.
Phil Foden slaví branku
Phil Foden slaví branku | Foto: Reuters

City poslal ve 32. minutě do vedení tečovanou střelou Phil Foden. Na jeho branku dokázal krátce nato ještě zareagovat domácí Richarlison, v druhém poločase už ale skórovali jen hosté. V 63. minutě Rijád Mahriz technickou střelou o tyč poslal tým trenéra Pepa Guardioly opět do vedení a v 77. minutě pojistil vítězství favorita další střelou z hranice vápna Bernardo Silva.

City tak díky skvělé novoroční sérii kráčejí za třetím anglickým titulem během čtyř sezon. Everton je v tabulce sedmý.

Anglická fotbalová liga:

16. kolo: Everton - Manchester City 1:3 (37. Richarlison - 32. Foden, 63. Mahriz, 77. Silva).

17. kolo: Burnley - Fulham 1:1 (52. Barnes - 49. Aina).

1. Manchester City 24 17 5 2 49:15 56
2. Manchester United 24 13 7 4 50:31 46
3. Leicester 24 14 4 6 42:26 46
4. Chelsea 24 12 6 6 40:24 42
5. West Ham United 24 12 6 6 37:28 42
6. Liverpool 24 11 7 6 45:32 40
7. Everton 23 11 4 8 35:33 37