reklama

Maradona už vtipkuje, o jeho stav se po operaci zajímal i syn Fidela Castra

Diego Maradona na archivním snímku při návštěvě Kuby Diego Maradona na archivním snímku při návštěvě Kuby autor: Reuters
Argentinská fotbalová legenda Diego Maradona se po úterní operaci kvůli krvácení do mozku úspěšně zotavuje a dokonce vtipkuje.

Jeho osobní lékař Leopoldo Luque, jenž zákrok na klinice Olive poblíž Buenos Aires provedl, řekl, že mistr světa z roku 1986 nemá žádné neurologické poškození a že je ohromený jeho zotavováním.

Kokain od neděle do středy, umělý penis a italská zrada. I to byl Maradonův život Kokain od neděle do středy, umělý penis a italská zrada. I to byl Maradonův život Čtěte zde

"Diego žertoval, dělal vtipy. Jsem nadšený, jsem šťastný, že ho vidím v takovém stavu," řekl Luque. Maradonu operoval poté, co u něj vyšetření v nemocnici odhalila subdurální hematom.

Podobně optimisticky mluvil o Maradonově zdravotním stavu jeho právník Matias Morla. "Poslední lékařská zpráva byla vynikající. Zůstaňme silní a překonáme to," řekl Morla.

Zároveň popřel spekulace médií, že se jeden z nejlepších fotbalistů historie vydá na zotavenou na Kubu či do Venezuely, což jsou země, k nimž má blízký vztah. Na Kubě strávil Maradona na začátku tohoto století několik let, když se zbavoval drogové závislosti.

"Diego miluje Kubu, včera jsem o něm mluvil se synem Fidela Castra. Venezuela a Kuba jsou spřátelené národy, ale Diego je myšlenkami se svou Gimnasií," uvedl Morla s narážkou na klub Gymnasia y Esgrima z La Plata, který Maradona od loňského září trénuje.

Bývalý hráč Neapole, Barcelony či Bocy Juniors oslavil minulý pátek 60. narozeniny. Při krátké ceremonii na stadionu působil nemocně a unaveně a ani nezůstal na zápas.

V pondělí byl přijat na kliniku Ipensa v La Plata kvůli tomu, že byl dehydrovaný, zesláblý a chudokrevný. V nemocnici měl původně zůstat jen tři dny na pozorování, ale poté, co vyšetření odhalilo hematom v mozku, podrobil se akutní operaci.

Maradona strávil v minulých letech v nemocnicích hodně času, často v důsledku svého bouřlivého životního stylu, který ho provázel už od dob aktivní kariéry. V roce 2004 byl například v nemocnici se srdečními a respiračními problémy souvisejícími s užíváním kokainu.

Později se dvojnásobný mistr italské ligy s Neapolí podrobil odvykacím kúrám kvůli závislosti na drogách a alkoholu. Loni v lednu byl hospitalizován s vnitřním krvácením do břicha.

Geniální výkony, pletky s mafií i podvod historie. Před rokem zemřel Diego Maradona Geniální výkony, pletky s mafií i podvod historie. Před rokem zemřel Diego Maradona Prohlédněte zde
reklama