reklama

Marega v portugalské lize vstřelil vítězný gól, pak kvůli rasistům opustil hřiště

Fotbalista Moussa Marega kvůli údajným rasistickým urážkám opustil hřiště během nedělního zápasu portugalské ligy v Guimaraesi.

Útočník Porta byl na odchodu krátce poté, co vstřelil vítězný gól na 2:1, ale spoluhráči i soupeři se mu v cestě do šatny snažili všemožně zabránit. Kouč Sérgio Conceicao po incidentu reprezentanta Mali raději vystřídal.

Osmadvacetiletý Marega tvrdil, že ho fanoušci uráželi opičími skřeky a dalšími rasistickými posměšky. V reakci na to si fotbalista z Mali po vstřelení branky poplácal ruku, zřejmě v narážce na barvu kůže, za což dostal žlutou kartu. Conceicao také tvrdil, že Marega byl terčem posměšků už od rozcvičky.

"Uráželi ho ještě předtím, než zápas začal. Jsme rozhořčeni tím, co se stalo," uvedl trenér ligového vicemistra Porta. V této sezoně zatím za rivalem Benficou jeho tým zaostává o bod.

Sám Marega později na Instagram napsal rozhořčený vzkaz, ve kterém označil rasistické fanoušky za "idioty" a současně se obul do rozhodčích, kteří ho prý nedostatečně chránili a naopak mu dali žlutou kartu za to, že se hlásil k barvě své pleti. "Doufám, že už vás nikdy nepotkám, vy ostudy," napsal Marega na Instagram. 

reklama