Martínezovy góly a remíza Juventusu poslaly Inter do čela ligy

1. 12. 2019 15:00
Útočník Lautaro Martínez rozhodl dvěma góly o výhře fotbalistů Interu Milán 2:1 nad Spalem, díky které se posunuli do čela italské ligy.
Lautaro Martínez.
Lautaro Martínez. | Foto: Reuters

Pomohla jim k tomu i ztráta dosud vedoucího Juventusu, který remizoval 2:2 se Sassuolem. Třetí tým soutěže Lazio Řím si poradilo 3:0 s Udine, za které nastoupil na poslední čtvrthodinu Antonín Barák. AC Milán zajistil gól dvě minuty před koncem vítězství 1:0 v Parmě. Neapol nedokázala vyhrát už po osmé za sebou, Boloni podlehla 1:2.

Martínez, který ve středu v Praze v Lize mistrů dvěma zásahy sebral Slavii naději na jarní účast v evropských pohárech, otevřel skóre proti Spalu v 16. minutě ranou z hranice vápna.

Před koncem prvního poločasu si argentinský útočník naskočil na centr Antonia Candrevy a zvýšil na 2:0. Pět minut po přestávce sice po individuální akci snížil Mattia Valoti, na vyrovnání už se ale Spal nezmohl. Inter vede před Juventusem o bod.

Obhájce titulu ztratil body poprvé po pěti utkáních a teprve potřetí v sezoně. Bez vítěze skončil souboj mezi nejstarším a nejmladším brankářem italské ligy: za stále neporažený Juventus nastoupil jednačtyřicetiletý Gianluigi Buffon, na druhé straně chytal osmnáctiletý Stefan Turati.

Juventus šel sice do vedení ve 20. minutě díky ráně Leonarda Bonucciho z hranice vápna, už za tři minuty ale vyrovnal dloubáčkem nad vybíhajícím Buffonem Jérémie Boga. Sassuolo otočilo skóre po přestávce, kdy chybu v rozehrávce využil Francesco Caputo a jeho pokus nedokázal gólman se 176 reprezentačními starty zpacifikovat.

Dělbu bodů zařídil po faulu na Paola Dybalu v 68. minutě z pokutového kopu Ronaldo, který se v této sezoně Serie A trefil pošesté.

Lazio odskočilo na třígólový rozdíl už v první půli. Nejprve se i díky penaltě dvakrát trefil Ciro Immobile, se 17 brankami nejlepší střelec soutěže, na něj navázal těsně před přestávkou taktéž z pokutového kopu Luis Alberto. Římský celek protáhl sérii ligových vítězství na sedm.

AC Milán se po třech zápasech dočkal vítězství. Utkání v Parmě rozhodl v 88. minutě obránce Theo Hernández.

Neapol neudržela doma vedení z prvního poločasu po brance Fernanda Llorenteho a prohrála 1:2. Za Boloňu se v druhé půli trefili Andreas Skov Olsen a Nicola Sansone, jejich spoluhráč Ladislav Krejčí zůstal celý zápas na lavičce.

Italská fotbalová liga - 14. kolo:

Juventus Turín - Sassuolo 2:2 (20. Bonucci, 67. Ronaldo z pen. - 23. Boga, 47. Caputo),  Inter Milán - Spal Ferrara 2:1 (16. a 41. Martínez - 50. Valoti), Lazio Řím - Udine 3:0 (9. a 36. z pen. Immobile, 45.+1 Alberto z pen.), Parma - AC Milán 0:1 (88. Hernández), Neapol - Boloňa 1:2 (41. Llorente - 58. Skov Olsen, 80. Sansone), Hellas Verona - AS Řím 1:3 (21. Faraoni - 17. Kluivert, 45. Perotti z pen., 90.+2 Mchitarjan).