Aktualizováno 23. 1. 2017 8:10
Pětadvacetiletému anglickému záložníkovi ve službách Hullu praskla v zápase proti londýnské Chelsea lebka. Bývalý hráč Tottenhamu a stoper Chelsea Gary Cahill se ve 13. minutě střetli hlavami.
Ryan Mason se svíjí v bolestech po střetu s Garym Cahillem
Ryan Mason se svíjí v bolestech po střetu s Garym Cahillem | Foto: Reuters

Londýn - Pětadvacetiletý záložník anglického Hullu Ryan Mason si odnesl ze zápasu na hřišti vedoucího celku Premier League z Chelsea frakturu lebky. Odchovanec Tottenhamu a stoper Chelsea Gary Cahill se střetli hlavami ve 13. minutě po rohovém kopu domácích a Masonova lebka náraz nevydržela.

Mason byl nejprve několik minut ošetřován přímo na trávníku a hřiště opustil na nosítkách s kyslíkovou maskou. Ze stadionu byl okamžitě odvezen do nemocnice svaté Mary v Londýně.

Operace se povedla

"Ryan podstoupil operaci a momentálně je ve stabilizovaném stavu. V nemocnici zůstane ještě několik dalších dnů," uklidnilo všechny fotbalové fanoušky oficiální prohlášení Hullu, protože podle deníku Daily Mirror Mason bojoval při převozu do nemocnice o život. "Celý klub by chtěl upřímně poděkovat rychlé pohotovosti a neurochirurgickému oddělení nemocnice svaté Mary," stálo dále v prohlášení.

Ze střetu vyšel opoznání lépe domácí stoper Cahill, který v druhém poločase upravil na konečných 2:0 pro Chelsea. "Střetli jsme se hlavami a byla to opravdu obrovská rána. Doufám, že bude v pořádku," uvedl Cahill, který se po nárazu těžce zvedal z trávníku.

Masonovi všichni přejí brzké uzdravení

"Ještě nemám aktuální zprávy, ale doufám, že bude Ryan (Mason) v pořádku. Ani nevím, zda se už probudil,"  řekl na pozápasové tiskové konferenci trenér Hullu Marco Silva. Ošetřování Masona a fixace jeho hlavy trvala téměř sedm minut a záložník opouště hřiště za ovací tribun.

"Všichni z Chelsea přejí Ryanovi (Masonovi) všechno nejlepší a brzký návrat. Byla to opravdu ošklivá srážka. Gary nevypadl v poločase vůbec dobře, ale nakonec zápas dohrál," uvedl po zápase kouč domácí Chelsea Antonio Conte. Vše nejlepší popřál Masonovi za všechny hráče Chelsea také Cesc Fabregas.

S podporou přišli prostřednictvím svých twitterových účtů také bývalí spoluhráči Masona z Tottenhamu Harry Kane a Darren Bent nebo obránce Chelsea César Azpilicueta.

Podobné zranění utrpěl v anglické lize v říjnu 2006 brankář Petr Čech. Tehdejšího gólmana Chelsea trefil kolenem do hlavy Stephen Hunt z Readingu a zlomil mu spánkovou kost. Čech se vrátil na trávník po čtvrt roce, od té doby chytá v helmě.