Mbappé pokořil ve dvaceti letech hranici padesáti ligových gólů

23. 2. 2019 19:47
Dvacetiletý fotbalový útočník Kylian Mbappé pokořil hranici padesáti branek v nejvyšší francouzské soutěži, stačilo mu k tomu 88 zápasů. V 26. kole pomohl dvěma góly k domácí výhře PSG 3:0 nad Nimes. Na kontě tak má 51 ligových gólů - 35 v dresu PSG, zbylých 16 stihl při svém předchozím angažmá v Monaku.
Kylian Mbappé (Paris St. Germain)
Kylian Mbappé (Paris St. Germain) | Foto: Reuters

Mbappé v zápase s Nimes navázal na úvodní trefu spoluhráče Nkunkua z prvního poločasu. V 69. minutě uklidil do sítě Bernatovu přihrávku před bránu a o dvacet minut později upravil na 3:0 svým typickým způsobem po rychlém brejku. Další dva góly mu rozhodčí neuznal, poprvé pro ofsajd, podruhé pro hraní rukou. Francouzský reprezentant vede s 22 góly tabulku střelců aktuálního ročníku.

PSG nadále jasně vládne celé soutěži, na druhý Lyon má náskok sedmnácti bodů. Svěřenci Thomase Tuchela mají navíc zápas k dobru.

Francouzská fotbalová liga - 26. kolo:

Paris St. Germain - Nimes 3:0 (69. a 89. Mbappé, 40. Nkunku), Amiens - Nice 1:0 (11. Guirassy), Guingamp - Angers 1:0 (90.+2 Deaux).

1. Paris St. Germain 25 22 2 1 77:14 68
2. Lille 26 15 6 5 43:23 51
3. Lyon 25 13 7 5 40:28 46
4. St. Etienne 26 12 7 7 36:31 43
5. Marseille 25 12 4 9 40:34 40
6. Montpellier 25 9 11 5 32:24 38
7. Remeš 25 9 11 5 23:22 38
8. Štrasburk 26 9 10 7 41:30 37