Messi oslavil další zápis do rekordních tabulek dvěma góly

15. 3. 2021 22:58
Lionel Messi vyrovnal rekord Xaviho Hernándeze v počtu startů za Barcelonu a 767. duel v dresu katalánského velkoklubu navíc ozdobil dvěma góly.
Domácí Lionel Messi slaví gól v zápase FC Barcelona - Huesca
Domácí Lionel Messi slaví gól v zápase FC Barcelona - Huesca | Foto: Reuters

Při výhře 4:1 nad Huescou přidal 20. a 21. trefu v sezoně a dvacetibrankovou hranici ve španělské lize pokořil už ve 13. ročníku za sebou.

Barcelona vyhrála ve španělské lize počtvrté v řadě, bez porážky je už 17 zápasů a po dohrávce 27. kola se v tabulce posunula na druhé místo. Za vedoucím Atléticem Madrid zaostává o čtyři body, Real Madrid o dva body přeskočila. Huesca je poslední.

Třiatřicetiletý Messi otevřel ve 13. minutě skóre a na jeho branku po dvaceti minutách navázal Antoine Griezmann. Hosté v nastavení prvního poločasu snížili z pokutového kopu, po přestávce ale Oscar Mingueza po Messiho asistenci zvýšil na 3:1. Messi pak v 90. minutě zpečetil symbolicky skóre.

Argentinský reprezentant přišel do Barcelony v roce 2000 jako třináctiletý, v áčku debutoval o čtyři roky později. Během angažmá přepsal řadu klubových rekordů. V roce 2012 překonal Cesara a stal se nejlepším střelcem klubu, nyní má na kontě 661 gólů. Je také hráčem s největším počtem trofejí, s Barcelonou jich posbíral celkem 34. Na kontě má i nejvíce asistencí (290), hattricků (48) a gólů v jedné sezoně (73).

Vedle klubových rekordů se pyšní i titulem pro nejlepšího střelce španělské ligy, ve sbírce má i šest Zlatých míčů pro nejlepšího fotbalistu světa.

Španělská fotbalová liga - 27. kolo:

FC Barcelona - Huesca 4:1 (13. a 90. Messi, 35. Griezmann, 53. Mingueza - 45.+4 Mir z pen.).

1. Atlético Madrid 27 19 6 2 50:18 63
2. FC Barcelona 27 18 5 4 61:23 59
3. Real Madrid 27 17 6 4 46:22 57
4. FC Sevilla 26 16 3 7 36:20 51
5. San Sebastian 27 12 9 6 43:22 45
6. Betis Sevilla 27 13 3 11 36:41 42
7. Villarreal 27 9 13 5 37:30 40
8. Granada 27 10 6 11 33:44 36