reklama

Mistr kličky na střed definitivně končí. Robben už se k fotbalu nevrátí

Nizozemský fotbalista Arjen Robben definitivně ukončil kariéru. Sedmatřicetiletý ofenzivní hráč se tak rozhodl rok poté, co se kvůli posunutému Euru vrátil k fotbalu, ale vinou zranění naskočil v dresu Groeningenu jen do sedmi zápasů a do nizozemské nominace na mistrovství Evropy se nevešel.

"Rozhodl jsem se uzavřít aktivní kariéru. Byla to velmi obtížná volba. Chtěl bych všem poděkovat za srdečnou podporu," uvedl mimo jiné na sociální síti Twitter Robben.

Robben odehrál v národním týmu 96 zápasů, v nichž vstřelil 37 gólů. Vedle bronzu z ME 2004 vybojoval i stříbro a bronz na MS 2010, respektive 2014.

Na klubové úrovni hrál mimo Nizozemsko za Chelsea, Real Madrid a Bayern. V Premier League, La Lize a Bundeslize vyhrál celkem 11 titulů, přičemž s Bayernem dokázal ovládnout i Ligu mistrů. 

Převážně levonohý Robben se proslavil zejména svoji oblíbenou kličkou z pravého křídla na střed hřiště, po které okamžitě pálil na vzdálenější tyč. Celkem během své profesionální kariéry Robben nasázel 209 branek. 

reklama