reklama

Zadlužená Barca pustila i Griezmanna. Miliardový obchod dotáhla minutu před limitem

Soccer Football - La Liga Santander - FC Barcelona v Granada - Camp Nou, Barcelona, Spain - April 29, 2021 Barcelona's Antoine Griezmann looks dejected after the match RE Soccer Football - La Liga Santander - FC Barcelona v Granada - Camp Nou, Barcelona, Spain - April 29, 2021 Barcelona's Antoine Griezmann looks dejected after the match RE autor: Reuters
Sezonu 2021/22 uzavře se ztrátou více než dvanácti miliard korun. Fotbalová Barcelona se v kritické situaci zbavuje drahých hvězd a díky transferům se snaží kompenzovat svůj rozpočet. Po Lionelu Messim opustil těsně před koncem přestupového okna katalánský klub i Antoine Griezmann, který se za 40 milionů eur (více než miliardu korun) vrátil do Atlétika Madrid.

Součástí transferu má být opce na trvalý přestup. Podle listu Marca se kluby dohodly na dvouletém hostování a přestupní částce 40 milionů eur (přes miliardu korun). Dohoda byla registrována ve 23.59 středoevropského času, tedy pouhou minutu před koncem přestupního termínu.

Griezmann odešel z Atlétika do Barcelony v roce 2019 za 120 milionů eur. Zadlužený katalánský velkoklub kvůli nedobré finanční situaci nemohl podepsat novou smlouvu s Lionelem Messim, který odešel do Paris St. Germain, a nyní pouští další hvězdu.

Pandemie koronaviru, která mimo jiné uzavřela stadiony nejen ve Španělsku, připravila katalánský klub o více než 100 milionů eur. Také kvůli tomu se očekává, že za poslední odehraný ročník 2020/2021 Barcelona skončí ve ztrátě 487 mi­lionů eur (přes 12 miliard korun). Nedávný audit nicméně odhalil, že celkové dluhy dosahují podstatně vyšší sumy a už dříve překročily hranici miliardy eur.

Přesto si Katalánci přivedli náhradu za Griezmanna, na Nou Camp přichází na hostování do konce sezony nizozemský útočník Luuk de Jong ze Sevilly.

De Jong působil v Seville od předloňského července, ale nedokázal se výrazně prosadit. V Barceloně, která může příští rok v červnu proměnit hostování v přestup, se potká s bývalým koučem nizozemské reprezentace Ronaldem Koemanem.

Kromě Sevilly, kde v posledních dvou sezonách zaznamenal deset branek v 69 ligových zápasech, De Jong nastupoval také za Graafschap, Twente, Mönchengladbach nebo Newcastle. Za Nizozemsko odehrál 38 utkání a dal osm gólů.

reklama