Mistrovský Bayern začal novou sezonu vítězně, Kadeřábek prohře Hoffenheimu nezabránil

Aktualizováno 25. 8. 2018 8:19
Bayern otevřel nový ročník německé bundesligy vítězstvím 3:1 nad Hoffenheimem. Domácí vedl do utkání nový trenér Niko Kovač.
James Rodriguez
James Rodriguez | Foto: Reuters

Mnichov - Fotbalisté Bayernu Mnichov vykročili za sedmým titulem v řadě vítězstvím. V prvním kole německé ligy zdolali Hoffenheim s českým reprezentantem Pavlem Kadeřábkem v sestavě 3:1.

Hosté dlouho drželi naději na bodový zisk, ale favorit pod vedením nového trenéra Nika Kovače dvěma góly v závěrečných deseti minutách rozhodl. Zahajovací zápas v bundeslize vyhrál Bayern šestým rokem po sobě.

V souboji mistra s třetím týmem minulého ročníku otevřel skóre ve 23. minutě Thomas Müller, který se trefil hlavou po rohovém kopu. Po necelé hodině hry inkasoval i Manuel Neuer, který vinou dlouhé zdravotní pauzy nestál v brance Bayernu téměř rok. Po průniku do vápna ho střelou k levé tyči překonal Ádám Szalai.

Druhý gól dal Bayern z opakované penalty. Při prvním pokutovém kopu nařízeném za faul na Francka Ribéryho kanonýr Robert Lewandowski neuspěl. Arjen Robben sice z dorážky poslal míč do sítě, ale sudí po konzultaci s videem branku neuznal, protože Nizozemec příliš brzy vběhl do vápna. Opakovanou penaltu už Lewandowski proměnil. V nastaveném čase se dočkal trefy i Robben. Kadeřábek odehrál celý zápas.

Německá fotbalová liga - 1. kolo:

Bayern Mnichov - Hoffenheim 3:1 (23. Müller, 82. Lewandowski z pen., 90.+1 Robben - 58. Szalai).

Francouzská fotbalová liga - 3. kolo:

Lyon - Štrasburk 2:0 (42. Terrier, 64. B. Traoré).

Španělská fotbalová liga - 2. kolo:

Getafe - Eibar 2:0 (18. Ángel, 90. Molina).

Leganés - San Sebastian 2:2 (54. a 88. El Zhar - 11. Zurutuza, 17. Illarramendi).