Monako rozstřílelo Mety 7:0 a má nový rekord

1. 10. 2016 22:17
Monako se tak alespoň na několik hodin dostalo s devatenácti body na první místo tabulky o dva body před Nice. To má však nedělní zápas s Lorientem k dobru.
AS Monako
AS Monako | Foto: Reuters

Paříž - Fotbalisté Monakazvítězili v 8. kole francouzské ligy na hřišti Met vysoko 7:0. Do poločasu se stačili trefit Thomas Lemar, Valére Germain a Bernardo Silva, následně byl v 60. minutě vyloučen domácí Cheick Doukoure. Proti oslabeným domácím dílo zkázy dokonali Fabinho, Gabriel Boschilia a dvěma brankami Guido Carrillo. Zařídili tak nejvyšší venkovní výhru svého klubu od vítězství 7:1 nad FC Paříž z roku 1979.

Vítězný tým drtivě potvrdil jasnou historickou bilanci se svým soupeřem. Naposledy s ním Monako prohrálo v březnu 2006, od té doby sedmkrát zvítězilo a třikrát remizovalo. Že se zrodí historický výsledek, naznačila už třígólová první půle. Tři branky v úvodním poločase se totiž na hřišti soupeře povedlo monackému klubu dát naposledy před třinácti lety proti Ajacciu.

Francouzská fotbalová liga - 8. kolo:

Paris St. Germain - Bordeaux 2:0 (3. a 31. Cavani), Caen - Toulouse 1:0 (64. Santini z pen.), Dijon - Montpellier 3:3 (39. vlastní Jourdren, 81. vlastní Vanden Borre, 90.+1 Riviére - 18., 25. a 58 Ninga), Lille - Nancy 1:0 (75. Éder z pen.), Mety - Monako 0:7 (72. a 83. Carrillo, 7. Lemar, 23. Germain, 39. Silva, 68. Fabinho, 9. Boschilia), Nantes - Bastia 1:0 (18. Stepiňski).