Mönchengladbach si výhrou nad Brémami upevnil vedení v Bundeslize

Aktualizováno 10. 11. 2019 20:10
Fotbalisté Mönchengladbachu porazili Brémy 3:1 a po 11. kole německé ligy mají v čele tabulky už čtyřbodový náskok před druhým Lipskem.
Radost hráčů Borussie Mönchengladbach
Radost hráčů Borussie Mönchengladbach | Foto: Reuters

Porážku Werderu po sérii pěti bundesligových remíz neodvrátili ani obránce Theodor Gebre Selassie a brankář Jiří Pavlenka.

Lídr soutěže se dostal do vedení ve 20. minutě, kdy si po standardní situaci připsal hlavou první bundesligový gól Remy Bensebaini. O dvě minuty později vyběhl Pavlenka proti dlouhému nákopu z hloubi pole, u míče byl ale rychleji Marcus Thuram a Patrick Herrmann poslal odražený míč do odkryté brány.

Křídelní hráč Borussie přidal po hodině hry i třetí gól domácích. Ještě předtím ale pohrdl šancí na snížení Davy Klaassen, jehož penaltový pokus doprostřed brány vykopl gólman Yann Sommer. V závěru byl vyloučen po druhé žluté kartě Bensebaini a Werder zkorigoval skóre zásluhou Leonarda Bittencourta.

Brémy prodloužily sérii bez vítězství na sedm ligových zápasů a jsou na 14. místě. Mönchengladbach doma vyhrál počtvrté za sebou.

Frankfurt nenavázal na vysoké vítězství 5:1 z minulého kola nad obhájcem titulu Bayernem Mnichov a podlehl ve Freiburgu 0:1. Svou 50. brankou za Eintracht se o to postaral Nils Petersen.

Frankfurt odehrál celý druhý poločas bez vyloučeného Gelsona Fernandese, v úplném závěru navíc viděl červenou kartu i stoper David Abraham. Freiburg se na čtvrtém místě bodově dotáhl na druhé Lipsko i třetí Bayern.

Německá fotbalová liga - 11. kolo:

Mönchengladbach - Brémy 3:1 (22. a 59. Herrmann, 20. Bensebaini - 90.+3 Bittencourt), Wolfsburg - Leverkusen 0:2 (25. Bellarabi, 90.+6 Paulinho), Freiburg - Eintracht Frankfurt 1:0 (77. Petersen).

1. Mönchengladbach 11 8 1 2 24:11 25
2. Lipsko 11 6 3 2 29:12 21
3. Bayern Mnichov 11 6 3 2 29:16 21
4. Freiburg 11 6 3 2 20:12 21
5. Hoffenheim 11 6 2 3 16:14 20
6. Dortmund 11 5 4 2 23:15 19
7. Schalke 11 5 4 2 20:14 19
8. Leverkusen 11 5 3 3 17:15 18